Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Netflix chce wyłożyć pieniądze na nowy film Christophera Nolana 0

Zdecydowanie jednym z najważniejszych pytań współczesnego Hollywoodu jest to związane z Christopherem Nolanem. Dla kogo uznany reżyser nakręci swój kolejny film po rozstaniu z Warner Bros. Pictures?

Christopher Nolan - "Interstellar"

Warner Bros. Pictures oraz Christopher Nolan byli nierozłączni przez niemalże dwie dekady. Jednak nowa polityka firmy związana z pandemią koronawirusa oraz wrzucaniem kinowych widowisk na platformę streamingową została skrytykowana przez Nolana. Był to jeden z powodów, dla których filmowiec zdecydował się opuścić wytwórnię. Swój kolejny film zrealizuje już dla kogoś innego i tutaj pojawia się pytanie – dla kogo?

Problemów ze znalezieniem nowego domu mieć nie powinien, aczkolwiek główny zainteresowany wydaje się być całkiem kontrowersyjny z punktu widzenia Nolana i jego krytyki HBO Max. Otóż zainteresowany wyłożeniem pieniędzy jest Netflix.

Jeśli Nolan wymyśli swój nowy film chcemy być jego nowym domem, musimy zrobić wszystko, aby tak się stało. Jest niesamowitym filmowcem. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby tak się stało. Nauczyłem się, że w tym biznesie nie można patrzeć na ego. Zostaję uderzony, powalony i wstaję z powrotem.

powiedział Scott Stuber, szef działu filmowego Netfliksa

Umowa platformy Netflix z firmą produkcyjną Amblin Stevena Spielberga, daje jakieś nadzieje Stuberowi na zwabienie Nolana. Spielberg, podobnie jak twórca trylogii o Batmanie, jest jednym z największych zwolenników dystrybucji kinowej. Mimo wszystko zawarł pakt z Netfliksem.

Czy podobnie uczyni Nolan?

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…