Ruszył Octopus Film Festival w Gdańsku - z filmem otwarcia „Gorejący świat” prosto z Sundance 0

We wtorek 3.08 odbyło się otwarcie 4. edycji Octopus Festival, wydarzenia znanego wszystkim miłośnikom kina gatunkowego. W tym roku festiwal zawitał do Multikina – jak jednak zapewniają jego twórcy, Krystian Kujda i Grzegorz Fortuna, nie oznacza to zmiany formuły: na widzów wciąż czekają pokazy na terenie gdańskiej Stoczni (jak na przykład Mucha w Kuźni czy Łowca androidów na placu przed Elektrociepłownią), filmy z lektorem na żywo, ciekawe spotkania (m.in. z Katarzyną Figurą i twórcą programu 997 Michałem Fajbusiewiczem) oraz autorski cykl Malinobranie Michała Oleszczyka. Multikino będzie natomiast miejscem projekcji filmów konkursu głównego, o którego wynikach zadecydują widzowie.

4. Octopus Film Festival, aut. Ada Zielińska

Festiwal rozpoczął się oficjalnie pokazem filmu konkursowego prosto z Sundance – Gorejącego świata Carlson Young, trzymającego w napięciu horroru fantasy o przepracowywaniu traumy z dzieciństwa. W konkursie weźmie udział 12 filmów, z czego aż osiem zobaczymy w Polsce po raz pierwszy. Oprócz wspomnianego, o nagrodę zawalczą: amerykańsko-australijska koprodukcja Ale miazga! Alister Grierson, pokazywany w Wenecji Komar Filipa Jana Rymszy, animowany Kręgosłup nocy Philipa Gelatta i Morgan Galen King, baśń rape and revenge Łowy Vincenta Paronnaud, groteskowe Mandibules Quentina Dupieux, francuski Meander Mathieu Turi, krwawy Psycho Goreman Stevena Kostanski, pełnometrażowa wersja krótkiego metrażu, czyli Slapface Jeremiah Kippa, pokazywany w Sundance Spree Eugene’a Kotlyarenko, brytyjskie Zasilanie Corinny Faith oraz kanadyjski horror Żądza krwi Amelii Moses.

Poza wspomnianym konkursem, tegoroczny festiwal zaprezentuje nam filmy w ramach sekcji: Ozploitation (australijskie horrory, thrillery i filmy sensacyjne z lat 70. i 80.), Modus Operandi (filmowi psychopaci mniej znani w pop kulturze), wspomniane już Malinobranie i 997, VHS Hell (filmy klasy B z najniższych półek wypożyczalni), Dokumenty o historii kina, retrospektywa reżysera Marka Piestraka oraz Midnight Movies o północy. Ośmiorniczka pozostanie w Gdańsku do niedzieli 8.08 – przed nami jeszcze mnóstwo atrakcji, w tym najbardziej oczekiwany przez wiele osób ukryty seans w dzień zamknięcia festiwalu.

Więcej informacji o festiwalu, biletach oraz pełen program wydarzeń można znaleźć na stronie Organizatora

Źrodło: https://octopusfilmfestival.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…