Powstaje nowa wersja serialu The Prisoner 0

W nowej realizacji kultowego filmu zagrają James Caviezel i Ian McKellen.

AMC ogłosiło, że w reinterpretacji kultowego filmu, który wywierał duży wpływ na publiczność w latach ’60 – „The Prisoner” zagrają James Caviezel(Pasja) oraz Ian McKellen (trylogia Władca pierścieni, X-Men).

Sześcioodcinkowy mini – serial stacja AMC współtworzy wraz z ITV Productions oraz Granada International. Premiery możemy spodziewać się w 2009 roku. Film połączy w sobie kilka gatunków: film szpiegowski, thriller, Sci-Fi.

Caviezel zagra tytułową rolę „Number six”, którą w poprzedniej wersji rozsławił Patrick McGoohan, równocześnie twórca, producent, scenarzysta i reżyser wersji z lat ’60. Seria została uznana za najsłynniejszy i najbardziej intrygujący kultowy serial telewizyjny, jaki kiedykolwiek powstał, już na zawsze odmieniając filmy fantasy. Dwukrotnie nominowany do Oskara Ian McKellen zagra „Number Two”.

„The Prisoner” zrodził olbrzymią rzeszę zagorzałych fanów. Widownia, która miała możliwość zobaczyć ten niebezpieczny, ekscytujący i prowokujący film w latach ‘60, będzie wyzwaniem dla ekipy produkującej obraz, w składzie: scenarzysta – Bill Gallagher, producent – Trevor Hopkins oraz producenci wykonawczy: Michele Buck, Damien Timmer oraz Rebecca Keane.

Podczas gdy oryginał, debiutujący w 1967 roku zawierał dygresje dotyczące Zimnej Wojny, w serialu stacji AMC znajdziemy odniesienia do niepokojów XXI w takich jak wolność, bezpieczeństwo i inwigilacja podane z taką samą dozą elementów paranoi, napiętej akcji i z socjo-politycznym komentarzem jak w oryginale.

Ian McKellen jako GandalfIan McKellen jako Gandalf

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…