Promo i Zwiastun Red Cliff 0

Pojawił się 9 minutowy film promocyjny z Cannes i nowy zwiastun filmu Johna Woo

Na tydzień przed premierą twórcy wypuszczają film promocyjny, który prezentowali w Cannes i nowy zwiastun. Obraz Johna Woo, Red Cliff ma największa promocję w historii Azji, jak i największy budżet. Takie promocji, jaką ma ten film, nie powstydziłaby się nie jedna hollywoodzka superprodukcja. Wszystkie znaki na Niebie i Ziemii mówią, że będzie to także hit na skalę światową.

Red CliffRed Cliff

Widać też, że jedną z głównych postaci filmie będzie Zhuge Liang grany przez Takeshi Kaneshiro. Możemy być pewni, że zobaczymy geniusz wojenny jednego z największych strategów w dziejach.

Woo zebrał same gwiazdy azjatyckiego kina, chociaż miało być ich więcej, niż jest w finalnej wersji. Zobaczymy tutaj takich aktorów, których nazwiska są znane każdemu kinomaniakowi, Tony Leung Chiu-Wai , Takeshi Kaneshiro, Zhang Fengyi, You Yong, Chang Chen, Hu Jun, Shido Nakamura, Kojuki.

Teraz przejdźmy do ekipy technicznej. Na wstępie mamy wspaniałego operatora, Yue Lu, nominowanego do Oscara w 1996 roku za Shanghai Triad Zhanga Yimou. Kinomani mający stały kontakt z azjatyckim kinem mogli podziwiać jego wspaniałą pracę w filmie wojennym Fenga Xiaoganga Assembly, który wedle krytyków został uznany za azjatycką odpowiedź na Szeregowca Ryana, a nawet niektórzy twierdzili, że jest lepszy. Dalej mamy choreografa scen akcji, wedle oficjalnych informacji zajmuje się tym Dion Lam, który jest dobrym rzemieślnikiem, lecz poza filmem Przysięga nie miał wiele szans, aby zaprezentować to na najwyższym, światowym poziomie. Za muzykę będzie odpowiadać Taro Iwashiro, autor kompozycji do takich obrazów jak Genghis Khan: To the ends of world and sea, Azumi i wielu innych japońskich obrazów.

Promo z Cannes:

Obraz jest na podstawie książki Romance of the three Kingdoms napisanej przez Luo Guangzonga. Historia zaczyna się w roku pańskim 208, w ostatnich dniach panowania dynastii Han, przebiegły premier Cao Cao przekonuje Cesarza, że jedynym sposobem na zjednoczenie Chin jest wypowiedzenie wojny królestwu Xu z zachodu i królestwu Wu z południa. To rozpoczęła militarną kampanie na niespotykaną skalę, prowadzoną przez samego premiera. Bez nadziei na przetrwanie dwa królestwo zawiązały sojusz. Wiele bitew ma lądzie i wodzie doprowadzają do kulminacji, do słynnej Bitwy o Czerwony Klif. Podczas tej bitwy, w które brało udział miliony żołnierzy, spłonęło 2000 okrętów i historia Chin zmieniła się na zawsze.

Red CliffRed Cliff

Promo z Cannes prezentuje się bardzo ładnie, pokazując nam 9 minut scen, w tym wiele nowych, których w zwykłych zwiastunach nie było. Natomiast zwiastun cechuje widowiskowość i ukazuje coraz bardziej niesamowity rozmach produkcji.

Zdecydowanie jest to największa superprodukcja historyczna ostatniego 10-lecia na całym świecie i z całą pewnością najgłośniejsza.

W Chinach film został podzielony na dwie części. Pierwsza ma premierę 10 lipca tego roku, a druga w grudniu. Dla widza zachodniego połączono to w jeden pare godzinny obraz, co pewnie dla nas będzie przystępniejsze.

W Polsce zakupił to dystrybutor Monolith . Miejmy nadzieję, że szybko ustalą datę premiery w naszym pięknym kraju.

Nowy Zwiastun:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…