Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Pingwin dostanie swój własny serial - nad projektem pracuje HBO Max 0

Na swoją premierę oczekuje najnowszy film opowiadający o człowieku-nietoperzu w reżyserii Matta Reevesa. Włodarze platformy HBO Max nie mają jednak zamiaru czekać na jego debiut ze swoimi serialowymi planami. Jak donoszą zagraniczne media trwają już wstępne prace nad projektem serii, która skupi się na ikonicznym przeciwniku Batmana – Pingwinie.

na zdjęciu Danny DeVito jako Pingwin, film ''Powrót Batmana''

Nie wiadomo czy serial będzie typowym spin-offem filmu i miał powiązania z kinową produkcją. Wiadomo jednak, że propozycję angażu otrzymał Colin Farrel, który w filmie Reevesa wciela się w postać Pingwina. Jeśli aktor przyjmie te rolę to prawdopodobnie wtedy serial stanie się częścią nowej franczyzy. Tym bardziej iż w jego producenckim składzie znajduje się sam Matt Reeves.

Serial miałby skupić się na postaci Oswalda Cobblepota, potem znanego jako Pingwin. Poznamy jego przeszłość i to w jaki sposób doszedł do władzy w mrocznym półświatku miasta Gotham.

Dotychczas w postać tą wcielali się m.in. Burgess Meredith w filmie Batman zbawia świat, Danny DeVito w Powrót Batmana i Robin Lord Taylor w serialu Gotham.

Serial o Pingwinie nie jest pierwszym projektem HBO Max wywodzącym się z filmu Reevesa. W ubiegłym roku platforma ogłosiła prace nad serialem skupionym na departamencie policji z Gotham.

Źrodło: deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…