Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Orphan Studio nabyło prawa do serii książek Zbigniewa Nienackiego o przygodach Pana Samochodzika 0

Orphan Studio podpisało ze spadkobiercą, a jednocześnie wnukiem Zbigniewa Nienackiego, wieloletnią umowę na wyłączne prawa do adaptacji przygód Pana Samochodzika. Na podstawie tytułów, zgodnie z umową, stworzone mogą zostać zarówno filmy kinowe i telewizyjne, jak i seriale. Umowa obejmuje wszystkie tytuły z serii.

logo Orphan Studio

Pan Samochodzik to seria książek o przygodach Tomasza N.N. stworzona przez Zbigniewa Nienackiego. Tytułowy bohater jest historykiem sztuki (w pierwszych trzech powieściach pracuje jako dziennikarz), który w ramach obowiązków służbowych rozwiązuje tajemnicze zagadki i nierozwikłane sprawy kradzieży, przemytu oraz fałszerstw dzieł sztuki czy elementów dziedzictwa kulturowego. Filar rozbudowanej serii przygód Tomasza stanowi 15 powieści stworzonych przez autora w latach 1957-1985.

Jesteśmy niezwykle dumni że to właśnie nasze studio może ponownie przenieść na ekran przygody Pana Samochodzika. Ruszyliśmy już z pracami dewelopmentowymi. Pan Samochodzik to seria na której wychowały się pokolenia. Ma silną i aktywną bazę miłośników dlatego, częścią naszego procesu będzie pilne obserwowanie dyskusji na forach skupiających fanów.

powiedział dyrektor zarządzający Orphan Studio Maciej Sojka

Książki o przygodach Pana Samochodzika wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Od ostatniej ekranizacji powieści Pisarza minęło 30 lat. Chcemy przybliżyć serię nowemu, młodszemu pokoleniu, a także pozwolić osobom wychowanym na powieściach Nienackiego, przeżyć perypetie Tomasza w nowym, atrakcyjnym wizualnie wydaniu. Wierzę, że zawarta współpraca zaowocuje projektem, który zachwyci fanów oraz poszerzy to grono o nowych pasjonatów.

dodaje Tomasz Nowicki, wnuk Zbigniewa Nienackiego i spadkobierca po autorze

Orphan Studio to zespół producentów i managerów z wieloletnim doświadczeniem na kierowniczych stanowiskach w firmach sektora mediów. Spotkali się tworząc w Polsce serwis SVOD Showmax, gdzie produkowali między innymi serial Rojst w reżyserii Jana Holoubka a także koprodukowali filmy takiej jak Kobiety Mafii w reżyserii Patryka Vegi czy Kler Wojciecha Smarzowskiego. Po zakończeniu działalności przez serwis postanowili stworzyć niezależne studio filmowe i telewizyjne.

Źrodło: Orphan Studio / Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Chemas

No proszę to wiadomość niesłychanie ciekawa dla mnie jako dla fana Pana Samochodzika i w ogóle twórczości Nienackiego.Oby tylko poszli drogą starych dobrych ekranizacji, jak "Wyspa Złoczyńców" z Machulskim w roli głównej, czy kultowy już serial o "Samochodzik i Templariusze" z rolą Mikulskiego. Przy okazji wszystkich zainteresowanych zapraszam do przejrzenia: https://pansamochodzik.net.pl/index.php; niezmiernie ciekawe forum.

ana481516

O, jestem właśnie w toku czytania książek, już nie Nienackiego (tamte już przeczytane), ale innych autorów. Żadnych filmów dotychczas wydanych nie widziałam, ale jestem ciekawa jak to przedstawią, najlepszy w tym przypadku będzie chyba serial. No i pytanie – kto zagra Samochodzika?

Proszę czekać…