Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Universal Pictures sfinansuje projekt Christophera Nolana o Oppenheimerze 0

To co jeszcze kilka lat temu wydawało się rzeczą niemożliwą, dzisiaj staje się faktem. Universal Pictures sfinansuje projekt Christophera Nolana o Oppenheimerze.

Christopher Nolan - "Interstellar"

O tym, że Christopher Nolan poszukuje nowego domu dla swojego kolejnego filmu widzieliśmy od dawna. Jeden z najważniejszych współczesnych filmowców rozstał się z Warner Bros. Pictures po premierze swojego ostatniego widowiska, jakim był Tenet. Teraz twórca trylogii o Mrocznym Rycerzu nakręci film dla innej wytwórni. Wybór padł na Universal Pictures, który nie tylko zajmie się sfinansowaniem produkcji, ale również jej dystrybucją.

Nowy film Nolana opowie o twórcy bomby atomowej, Robercie Oppenheimerze. Podobnie, jak przy niemalże swoich wszystkich wcześniejszych filmach, również przy okazji najnowszego Christopher Nolan napisał scenariusz. W produkcję filmu zaangażowana będzie oczywiście jego firma producencka Syncopy Inc.

Reżyser oraz jego ekipa zdjęciowa mają wejść na plan w pierwszym kwartale 2022 roku. Na razie nie ma nigdzie oficjalnych informacji odnośnie obsady aktorskiej, jednak mówi się, że na ekranie w kluczowej roli pojawi się Cillian Murphy, który miał już okazję wielokrotnie współpracować z Nolanem.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…