Hancock liderem w USA! 0

Premiera w Polsce w piątek, ale ten weekend w USA należał już do Hancocka!

W piątek pisaliśmy o kolejnej kreacji jaką stworzył Will Smith w nowym filmie Hancock. Popularność aktora w USA na pewno jest bardzo silnym magnesem przyciągającym do kin. Wyniki amerykańskiego Boxofficu nie jest, więc żadną niespodzianką i można się tylko zastanawiać, jak długo utrzyma się na szczycie. Filmów o superbohaterach w ostatnich tygodniach było strasznie dużo, ale tak dobrym otwarciem może pochwalić się tylko Indiana Jones 4.

HancockHancock

Film wszedł na ekrany w 50 krajach świata (na 5 444 ekranach) i poza USA zarobił już 78,3 miliony dolarów. Przed nim jeszcze kilka dużych rynków (m.in. Francja, Rosja), które na pewno znacznie wynik poprawią. Również u nas od piątku w kinach Hancock. Najlepsze wyniki uzyskał w Wielkiej Brytanii ($19.30$), Niemczech ($12.40M). Nieco słabiej wypadła premiera w Chinach – $5.5M. Zgodnie z planami Sony film ma zarobić poza USA 300 milionów dolarów.

O czym jest Hancock: Miejscowemu superbohaterowi – Hancockowi (Will Smith), dużo brakuje do ideału. Wiecznie imprezuje i nadużywa alkoholu, a co za tym idzie podczas akcji bardziej szkodzi otoczeniu niż mu pomaga. Specjalista od kreowania wizerunku (Jason Bateman) stara się pomóc Hancockowi powrócić do łask społeczeństwa, ale bohater wydaje się być bardziej zainteresowany jego żoną (Charlize Theron) niż poprawą własnego image ( opis – Jacks). Więcej o filmie znajdziecie tutaj.

Na kolejnych miejscach WALL?E (33,4M) – w Polsce od 18 lipca, Wanted: Ścigani (20M), Dorwać Smarta (11M) – w Polsce od 25 lipca, Kung Fu Panda (7,5M), The Incredible Hulk (4,9M), czyli jak w zeszłym tygodniu, ale oba filmy o pozycje niżej. Wynik pozycji numer 2 i 3 całkiem niezłe biorąc pod uwagę mocną konkurencję Hancocka i drugi tydzień wyświetlania.

WantedWanted

Do pierwszej dziesiątki trafiła także mniej znan produkcja w Polsce – Kit Kittredge: An American Girl. American Girl to popularna linia lalek i książek dla dziewcząt. Podczas gdy produkcja zabawek rozwija się na większą skalę od czasu przed Rewolucyjnej Wojny do II Wojny Światowej film skupia się na Kit Kittredge (Abigail Breslin), która dorasta we wczesnych latach Wielkiego Kryzysu. W miniony weekend zarobiła $3.6M i zajęła 8 miejsce.

Za tydzień w USA debiutują m.in. Hellboy II: Złota armia, Podróż do wnętrza Ziemi oraz Mów mi Dave.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…