Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Hiacynt" - zwiastun polskiego kryminału o seryjnym mordercy 0

Hiacynt thriller w reżyserii Piotra Domalewskiego, na podstawie scenariusza Marcina Ciastonia, doczekał się pierwszej zapowiedzi udostępnionej przez platformę Netflix.

Tomasz Schuchardt, Tomasz Ziętek - "Hiacynt"

Hiacynt to kryminalna historia osadzona w latach 80. Robert, młody milicjant "z zasadami", wpada na trop seryjnego mordercy gejów. W toku śledztwa poznaje Arka. Postanawia wykorzystać go jako informatora, nie zdając sobie sprawy jak bardzo ta relacja wpłynie nie tylko na jego pracę, ale także życie osobiste.

Hiacynt znalazł się w programie tegorocznego MFF Nowe Horyzonty, a także powalczy o nagrody w Konkursie Głównym FPFF w Gdyni. W głównej roli Roberta zobaczymy Tomasza Ziętka, z kolei Arka zagra znany z serialu W głębi lasu Hubert Miłkowski.

W filmie zobaczymy również m.in. Marka Kalitę (Edward), Adę Chlebicką (Halinka), Tomasza Schuchardta (Wojtek), Agnieszkę Suchorę (Ewa), Tomasza Włosoka (Tadek), Jacka Poniedziałka (Dygnitarz), Mirosława Zbrojewicza (Komendant), Adama Cywkę (Profesor Mettler), czy Sebastiana Stankiewicza (Maciek).

Premiera 13 października 2021, tylko na Netflix.

Źrodło: Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…