W poniedziałek 20 września rusza Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 0

Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się 46. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jak co roku, program festiwalu obejmuje najnowsze polskie produkcje, które można będzie zobaczyć w ramach trzech sekcji konkursowych (Konkurs Główny, Konkurs Filmów Krótkometrażowych i Konkurs Filmów Mikrobudżetowych), sekcji stałych („Czysta Klasyka”, „Polonica”, „Gdynia Dzieciom”) oraz pokazów specjalnych.

46. FPFF w Gdyni

Bo we mnie jest seks, fot. Bartosz Mrozowski

W tegorocznym Konkursie Głównym o nagrodę zawalczą między innymi: pokazywany w Wenecji Żeby nie było śladów Jana P. Matuszyńskiego, Bo we mnie jest seks Katarzyny Klimkiewicz prezentujący postać Kaliny Jędrusik, kryminalny Hiacynt Piotra Domalewskiego czy Inni ludzie Aleksandry Terpińskiej na podstawie powieści Doroty Masłowskiej.

Żeby nie było śladów, fot. Łukasz Bąk

Sekcja czysta klasyka to wybór najciekawszych pozycji polskiego kina – w tym roku znalazły się w niej takie filmy, jak Eroica Andrzeja Munka, Nóż w wodzie Romana Polańskiego, Na srebrnym globie Andrzeja Żuławskiego, Bez końca Krzysztofa Kieślowskiego czy Tylko strach Barbary Sass-Zdort. Warto zwrócić również uwagę na sekcję Polonica, w ramach której można zobaczyć zagraniczne produkcje z udziałem polskich twórców – wśród nich jest np. islandzki Lamb w reżyserii Valdimara Jóhannssona, którego montażystką jest Agnieszka Glińska.

46. FPFF odbędzie się stacjonarnie w Gdyni od 20-25 września, z seansami konkursowymi oraz pozakonkursowymi w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej, Gdyńskim Centrum Filmowym i Kinie Helios. Część filmów pozakonkursowych będzie również dostępna w programie filmowym online. Więcej informacji o programie i biletach na stronie Organizatora

Źrodło: https://festiwalgdynia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…