Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Pełny zwiastun "Wesela" Wojciecha Smarzowskiego 0

Kino Świat zaprezentował pełny zwiastun Wesela, nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego.

Robert Więckiewicz - "Wesele"

Wesele Anno Domini 2021.

Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych.

Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza „swoimi własnymi” prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń.

Premiera 8 października.

Źrodło: Kino Świat

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Chemas

A to ciekawe, że Smarzowski wypuszcza film o takim samym tytule. Swoją drogą zastanawiam się jak ten film ma być traktowany, jako kontynuacja? Bo u nas w bazie jest follows względem starego Wesela: https://fdb.pl/film/951365-wesele/connections ? Bo z tego co tutaj przeczytałem, to raczej nie wygląd mi na kontynuację?

Movieman Chemas

@Chemas całkowicie inna historia, żadna kontynuacja.

Chemas Movieman

@Movieman A no właśnie, więc trzeba usunąć powiązanie w naszej bazie z poprzednim Weselem, coś mi tu właśnie nie pasowalo :)

Movieman Chemas

@Chemas z tego co kojarzę to chyba pierwotnie film miał mieć tytuł "Jedwabne wesele", ale finalnie postawili na samo "Wesele". Szkoda.

Proszę czekać…