Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Reżyser horroru "To" chciał nakręcić film w stylu "Lśnienia", ale studio wolało inny film grozy! 0

Po sukcesie serialu Detektyw, Cary Fukunaga stał się naprawdę gorącym nazwiskiem na liście hollywoodzkich reżyserów. Swoją renomę potwierdził sukcesem horroru To. Filmowiec miał pomysł na ekranizację innego kultowego tytułu Stephena Kinga.

Bill Skarsgård - "To"

Niestety Cary Fukunaga nie dostał szansy nakręcenia kontynuacji znakomitego horroru To. Zadanie to powierzono Andy'emu Muschiettiemu, który nie sprostał wyzwaniu i stworzył film zdecydowanie gorszy. Teraz Fukunaga wreszcie będzie mógł zaprezentować widzom na świecie swój nowy film, którym jest kolejna odsłona przygód Agenta 007 – Nie czas umierać.

Fukunaga w niedawnym wywiadzie wspomina pracę dla Warner Bros. Pictures i wyjawia, że miał ochotę nakręcić film przypominający inną adaptację King.

Pracowałem tam nad tym z Warnerem przez cztery czy pięć lat, po czym przeniesiono projekt do New Line, zanim zaczęła się produkcja. Myślę, że w New Line mieli nieco inną wizję aniżeli ja. Chciałem zrobić dramat z elementami horroru, coś w stylu "Lśnienia", oni natomiast woleli czysty horror, jak "Annabelle". W zasadzie to był koniec.

Ostatecznie filmy od New Line były dwoma komercyjnymi hitami i chociaż druga część nie została tak dobrze przyjęta przez krytyków, nadal była sukcesem finansowym.

A Wy, które "To" wolicie bardziej?

Źrodło: ComicBook.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…