Pierwszy polski film taneczny

Zakończono zdjęcia do komedii romantycznej Kochaj itańcz. Już zaczął się montaż filmu.

Wczoraj odbyła się konferencja poświęcona komedii Kochaj itańcz. Główne role zagrali Mateusz Damięcki iIzabella Miko. W pozostałych wystąpili m.in.: Katarzyna Figura, Krzysztof Globisz, Katarzyna Herman, Wojciech Mecwaldowski, Rafał Królikowski, Jacek Koman, Wojciech Solarz iKuba Wesołowski.

Kochaj i tańczKochaj i tańcz

W obsadzie znalazło się też miejsce dla tancerek znanych z programu TVN Taniec zgwiazdami – Anny Bosak iEwy Szabatin, oraz dla prezentera telewizyjnego Oliviera Janiaka.

Film jest produkcją telewizji TVN. Wyreżyserował go Bruce Parramore, urodzony wGenewie (1961 r.) syn Amerykanki iBelga, który od kilku lat współpracuje zpolskimi filmowcami. Autor zdjęć, kręconych m.in. wModlinie, to Bartosz Prokopowicz.

- Nasza opowieść to znacznie więcej niż słodkie love story – mówi Bruce Parramore. – Jako nastolatkowie marzymy osłodkiej miłości, oksięciu iksiężniczce. Kiedy stajemy się starsi zaczynamy rozumieć, że miłość nie jest wcale lekka ani słodka, okazuje się ona bardziej skomplikowana, delikatna ipodatna na zranienia. Trzeba onią walczyć, coś dla niej poświęcać. To oczym pragnę opowiedzieć to piękna, poważna historia miłosna – powiedział reżyser wywiadzie dla IAR.

W głównej roli dziennikarki Hani, która odkrywa wsobie taneczną pasję wystąpiła Iza Miko. Po zakończeniu zdjęć wraca do Hollywood, gdzie mieszka od 12 lat. Ukończyła tam aktorską szkołę Lee Starsberga, dzięki dobremu akcentowi gra wamerykańskich filmach Amerykanki. Nie wyklucza, że zagra jeszcze wpolskim filmie jeśli propozycja będzie interesująca. Myśli też okarierze producenta filmowego ijak powiedziała IAR, marzy oprzywiezieniu do Polski hollywoodzkiej produkcji.

Kadr z filmu Kochaj i tańcz 2008Kadr z filmu Kochaj i tańcz 2008

Mateusz Damięcki po udziale wprogramie Taniec zgwiazdami wygrał casting do Kochaj itańcz. Wfilmie jest tancerzem i ukochanym filmowej Hani. – Jeśli efekt ekranowy będzie odpowiadał energii, która była na planie, to widzowie na pewno się nie znudzą – podkreśla aktor.

Choreografię opracował Jarosław Staniek, który współpracował z wieloma polskimi teatrami – m.in. zDramatycznym iSyreną w Warszawie oraz zMuzycznym wGdyni. Bardzo wysokie oceny zebrał za choreografię do spektaklu West Side Story, prezentowanego wGdyni w 1992 roku (reż. Tomasz Dutkiewicz).

Właśnie zaczął się montaż filmu. Producenci nie podali jeszcze daty wprowadzenia tego filmu do kin.

wirtualnemedia.pl