Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Netflix zawiesza trzech pracowników, w tym osobę transpłciową 0

Gorące godziny w biurach amerykańskiego giganta streamingowego. Netflix zawiesił trzech pracowników za przerwanie spotkania szefostwa firmy. Jedną z nich jest osoba transpłciowa.

Dave Chappelle - "Saturday Night Live: Dave Chappelle/Foo Fighters"

Nie milkną echa kontrowersji związanych z nowym programem komediowym Dave'a Chappelle'a zatytułowanym "The Closer", który zadebiutował w serwisie streamingowym Netflixa. Jednym z punktów programu komika są żarty z osób transpłciowych, co nie spodobało się jednej z pracownic Netflixa, Terze Field, która identyfikuje się, jako osoba transpłciowa i poliamoryczna. Po premierze programu postanowiła wyrazić swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych.

Na komentarzach na Twitterze jednak się nie skończyło. Terra Field, wraz z dwójką innych pracowników firmy postanowiła wtargnąć na ważne spotkanie szefostwa Netflixa, co nie skończyło się dla nich najlepiej. Zostali bowiem zawieszeni w prawach pracownika. Zaczęto domniemywać, że stało się tak z racji niepochlebnych opinii o programie Dave’a Chappelle’a. Nic z tych rzeczy. Rzecznik Netflixa oświadczył, że firma w żaden sposób nie karze swoich pracowników za nieprzychylne opinie dotyczące produkowanego kontentu.

Dodatkowo prezes Netflixa Ted Sarandos wystosował specjalne pismo, w którym broni komika i jego prawa do prezentowania własnych opinii w formie stand-upowego występu. Chappelle oraz inni komediowi twórcy są wpierani, podobnie, jak ich wolność kreatywna, nawet jeśli uczucia niektórych osób lub grup zostaną urażone.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Bercik022

Ale to musiał być strzał w pysk dla "tolerancji" po słowach prezesa :P. Jak to mawiano, wolność jest w tedy, kiedy mi to pasuje xD

Proszę czekać…