Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''Squid Game'' to niekwestionowany numer 1. Netflixa 1

Netflix ogłosił, iż południowokoreański serial Squid Game stał się najpopularniejszą produkcją platformy. Pobił tym samym dotychczasowy numer jeden jakim byli Bridgertonowie.

fragment plakatu promującego serial ''Squid Game''

Squid Game szturmem podbiło świat. Serial ten zadebiutował zaledwie miesiąc temu i od tego czasu jest o nim głośno. W przeciągu 28 dni od premiery produkcję tą obejrzano na 111 mln kont. To aż o prawie 30 mln więcej niż wynik osiągnięty przez Birdgertonów.

Serial ten dalej znajduje się na liście top 10 Netflixa w 94 krajach. Nikt chyba nie spodziewał się takiego sukcesu.

O co chodzi w Squid Game?

456 bardzo różnych od siebie osób otrzymuje zaproszenia do udziału w tajemniczej grze. Łączy ich jedno — wszyscy mają poważne problemy finansowe. Gra, w której stawką jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów, toczy się na tajnym i zamkniętym terenie i obejmuje serię „tradycyjnych” dziecięcych zabaw, w których karą za przegraną jest śmierć.

Za sukcesem produkcji stoi jej reżyser i scenarzysta Dong-hyuk Hwang, który nad tym projektem pracował od 2008 roku. Wtedy jednak miał on pomysł na film, ale nie udało mu się go zrealizować ze względu na brak funduszy.

Jesteście już po seansie Squid Game? Również uważacie, że produkcja zasłużyła na ten sukces?

Źrodło: Twitter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

john6

Serial ma ciekawą fabułę, przekaz jest mocny ale i skutki decyzji są poważne. Mam nadzieję, że spowoduje to u wielu przemyślenia odnośnie ciągłego zadłużania się bez sensu, życie to nie film i nie da się pstryknięciem palcami nagle odwrócić spraw. Bogaci będą bogatsi, biedni nadal pozostaną w miejscu a NF planuje kolejny sezon (…)

Proszę czekać…