Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Piąty film z serii ''Indiana Jones'' opóźniony o prawie rok 0

Obecnie we Włoszech trwa produkcja piątej i prawdopodobnie ostatniej części filmowej serii opowiadającej o archeologu i podróżniku Indianie Jonesie. Na efekty prac poczekać będziemy musieli jednak nieco dłużej. Disney zmienił bowiem datę premiery filmu.

na zdjęciu Harrison Ford, film ''Indiana Jones i ostatnia krucjata''

Pierwotnie Indiana Jones 5 zadebiutować miał 29 lipca 2022 roku. Z niewiadomych przyczyn Disney postanowił przesunąć premierę filmu, aż o rok. Nowa datą jest 30 czerwca 2023 roku. Informacja ta pojawiła się po tym jak wczoraj Disney opóźnił kilka filmów Marvela.

W głównego bohatera po raz kolejny wciela się nie kto inny jak Harrison Ford. W obsadzie są także Antonio Banderas, Mads Mikkelsen, Thomas Kretschmann, Boyd Holbrook, Shaunette Renée Wilson i Phoebe Waller-Bridge. Role poszczególnych aktorów trzymane są w tajemnicy, podobnie jak fabularne szczegóły produkcji. Wiemy jedynie, iż Mikkelsen sportretuje głównego antagonistę serii, ale kim on będzie i jego zamiary nie są obecnie znane.

Reżyserem filmu został James Mangold, który pracuje na podstawie scenariusza autorstwa swojego i Jeza Butterwortha oraz Johna-Henry'ego Butterwortha. Mangold fotel reżysera przejął po Stevenie Spielbergu, który zrezygnował z stanowiska, ale nie odszedł z projektu zupełnie, nadal powiązany jest z serią jako producent. Muzykę do filmu skomponuje natomiast legendarny John Williams, który swoją przygodę z tą serią zaczął 40 lat temu filmem Poszukiwacze zaginionej arki.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…