Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Gillian Anderson jako matka Katarzyny Wielkiej na pierwszych zdjęciach z 2. sezonu serialu ''Wielka'' 0

Już za miesiąc na platformie Hulu zadebiutuje drugi sezon satyrycznego dramatu Wielka, który w formie czarnej komedii ukazuje młodość Katarzyny Wielkiej. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia matki Katarzyny – Joanny, w która wciela się Gillian Anderson. Zobaczyć możecie je poniżej.

fragment plakatu promującego serial ''Wielka''

W drugiej serii będziemy świadkami przygotowywania się Katarzyny do macierzyństwa. Kobieta oprócz tego dalej prowadzi chaotyczną walkę o tron ze swoim mężem – carem Piotrem, na którego dokona zamachu. Poznamy także czarującą i niezwykle towarzyską matkę Katarzyny.

Serial Wielka pokazuje drogę, jaką pokonała Katarzyna Wielka od nikomu nieznanej outsiderki do najdłużej panującej kobiety w historii Rosji. Produkcja wykorzystuje tylko wybrane i nieliczne fakty historyczne. Jest to przede wszystkim fikcyjna i satyryczna opowieść o młodej romantycznej dziewczynie, która przybyła do Rosji, aby wejść w zaaranżowane małżeństwo z carem Piotrem. Mając nadzieję na znalezienie miłości i szczęścia, w ich miejsce odkrywa raczej niebezpieczny, zdeprawowany i zacofany świat, który postanawia zmienić. Jedyne, co musi zrobić, to zabić męża, pokonać kościół, pokrzyżować plany wojsku i przeciągnąć sądy na swoją stronę.

W tytułowej roli powraca Elle Fanning. W Piotra wciela się Nicholas Hoult. Serial z drugim dziesięcioodcinkowym sezonem powróci już 19 listopada 2021 roku.

Źrodło: Twitter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…