Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wielki sukces polskiego kina familijnego! "Czarny Młyn" z nowym rekordem! 0

Polskie kino familijne ma się świetnie, nawet mimo pandemii, a to za sprawą Czarnego Młyna, który w polskich kinach zobaczyło już ponad 250 tysięcy widzów.

Twórcy filmu tym samym pobili wynik Za niebieskimi drzwiami (248 tysięcy widzów) – poprzedniej ekranizacji bestsellerowej prozy Marcina Szczygielskiego również w reżyserii Mariusza Paleja. Wyprodukowany przez firmę TFP Czarny Młyn to najchętniej oglądany film familijny od 2017 roku. Wciąż jest wyświetlany w kinach, dlatego ten wynik z pewnością jeszcze wzrośnie. I trudno nie docenić frekwencji, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę czasy, w których film był wyświetlany. Z kolei pod koniec 2021 roku będzie już dostępny na platformie HBO.

Czarny Młyn to wielokrotnie nagradzany na filmowych festiwalach film przygodowy (m.in. nagroda "Marcinka" – przyznawana przez dziecięce jury podczas 38. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!), który jest dla młodych widzów lekcją empatii, tak potrzebną w dzisiejszych czasach.

Głównymi bohaterami Czarnego Młyna są Iwo i grupa jego przyjaciół, którzy mieszkają w małym miasteczku, gdzie przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń. Odkrywają, że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie. Aby się jej przeciwstawić, dzieciaki będą musiały trzymać się razem. Nic jednak nie jest w stanie przygotować ich na zaskakujący finał walki. Ważną rolę odegra w nim nie tylko coraz bardziej dojrzały i odpowiedzialny Iwo, wspierany przez Piotrka i Natalkę, między którymi rodzi się uczucie. Niespodziewany wpływ na bieg wydarzeń będzie miała także Mela, której pozorna słabość okaże się niezwykłym darem.

Źrodło: Dystrybucja Mówi Serwis

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…