Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Rozpoczęła się produkcja filmu ''Hocus Pocus 2'' 0

W Providence w stanie Rhode Island trwają zdjęcia do drugiej części przebojowego filmu Hocus Pocus. Sequel powstaje po prawie 30 latach od premiery oryginalnej produkcji.

kadr z filmu ''Hocus Pocus''

Zdjęcia w dużej mierze odbywają się w lokalnej szkole La Salle Academy. Do swoich ról po latach powracają Bette Midler, Sarah Jessica Parker i Kathy Najimy.

Oryginalna produkcja chodź kasowym hitem się nie stała, bowiem przy budżecie 28 mln dolarów zarobiła zaledwie 39 mln, to jednak osiągnęła status kultowej, głównie dzięki DVD oraz fabule, która idealnie pasuje na hucznie obchodzone w Ameryce święto Halloween. Film opowiadał historię nastoletniego chłopca, który przypadkowo przywrócił do życia trójkę zabawnych, ale i śmiertelnie zdeterminowanych sióstr, będących wiedźmami, które przed laty zostały stracone za zabójstwo kilkuletniej dziewczynki, mieszkanki Salem.

Sequel opowie o trzech młodych kobietach, które przypadkowo przywracają do życia siostry Sanderson. Teraz szybko muszą znaleźć sposób, aby je powstrzymać, bowiem czarownice są naprawdę wygłodniałe, a żywią się duszami dzieci. Akcja filmu rozgrywać będzie się w czasach współczesnych.

Za reżyserię sequela odpowiada Anne Fletcher. Scenariusz napisał Jen D’Angelo. Obsadę filmu prawdopodobnie powiększy Sam Richardson, który jest obecnie na ostatnim etapie negocjacji.

Premiera Hocus Pocus 2 planowana jest na jesień 2022 roku. Film powstaje dla Disney+.

Źrodło: Bloody Disgusting

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…