Zwiastun "Mosquito State" - polsko-amerykańskiego horroru o człowieku-musze 0

Dystrybutor udostępnił zwiastun filmu Mosquito State. Produkcja na której czele stoi Filip Jan Rymsza miał premierę w Wenecji i otrzymał dwie nagrody na festiwalu w Gdyni. Film w kinach od 29 października.

kadr z filmu "Mosquito State"

Richard mieszka w odciętym od świata ekskluzywnym apartamencie w samym centrum Nowego Jorku z imponującym widokiem na Central Park. Mężczyzna jest geniuszem matematycznym i pracuje jako analityk finansowy na Wall Street, gdzie obsesyjnie śledzi przewijające się na ekranie skomplikowane ciągi danych. W pewnym momencie obserwowane przez niego algorytmy wykazują niepokojące anomalie a on sam przeczuwa nadchodzące widmo krachu finansowego. Jako samotnik rzadko opuszcza biuro i mieszkanie, ale pewnego dnia udaje się na ekskluzywną imprezę firmową pełną bogatych ludzi z wyższych sfer. Poznaje tam piękną i tajemniczą Lenę. Zafascynowany atrakcyjną kobietą, zaprasza ją do swojego domu. Lena nie zdaje sobie sprawy z tego, że Richard cierpi na poważne zaburzenia psychiczne, a jego zainteresowanie jej osobą balansuje na pograniczu obsesji. W przepełnionym niepokojącą atmosferą mieszkaniu samotnego mężczyzny, Lena pozna skrywany przez niego mroczny sekret.

Film uhonorowany nagrodą Złoty Pazur za odwagę formy i treści oraz statuetką za najlepszy dźwięk na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Mosquito State miał światową premierę na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie otrzymał wyróżnienie Bisato d’Oro za najlepsze zdjęcia.

W rolach głównych tej polsko-amerykańskiej produkcji wystąpiły gwiazdy międzynarodowych hitów w tym m.in.: Beau Knapp (Super 8), Jack Kesy (Deadpool 2) i Charlotte Vega ([Rec] 3: Geneza)

Źrodło: Kino Świat

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…