Rewolucja na fdb.pl, czyli wielkie zmiany w serwisie 1

Wczoraj zakończyliśmy pracę nad nowym wyglądem strony i efekty już możecie oglądać. Zmiany są rewolucyjne, ale wszystkie są wypadkową sugestii użytkowników jakie zbieraliśmy przez pierwsze dwa miesiące istnienia serwisu. Razem z premierą nowego wyglądu strony rozpoczęliśmy dwa konkursy, w tym pierwszy raz konkurs dla dodających treści do bazy filmowej. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Co jeszcze się zmieniło a co zmieni się w najbliższym czasie?

Zacznijmy od podsumowania dwóch pierwszych miesięcy. Dwie rzeczy bardzo nas cieszą i świadczą, że serwis się dynamicznie rozwija. W chwili pisania tego tekstu mieliśmy w bazie już 19956 filmów. Magiczną liczbę 20 tys. pewnie przekroczymy jeszcze dzisiaj. Jest to duży sukces i dziękujemy wszystkim za wykonaną pracę. W maju zrobiliśmy także prawie 200% normy w porównaniu do kwietnia pod względem liczby użytkowników odwiedzających serwis. 125 tys. użytkowników w porównaniu do 70 tys. w kwietniu robi wrażenie. Dodam tylko, że serwis miał prawie 1,2 mln odsłon. Mam nadzieję, że z nowym layoutem i nowymi funkcjami liczba będzie systematycznie rosnąć.

Krótki opis zmian zaczniemy od wyszukiwarki. Można już wyszukiwać ludzi filmu oraz użytkowników. Była to najczęstsza sugestia, jaką do nas kierowaliście. Wkrótce dodamy opcje dodawania zdjęć do ludzi filmu oraz będziemy myśleli nad dalszym rozbudowaniem tej części serwisu. Na stronie głównej pojawiły się blogi oraz zmieniliśmy sposób prezentacji nowości kinowych. Możliwe, że jeszcze dzisiaj zmienimy układ zakładki wiadomości. Najbardziej widoczną zmianą na pierwszy rzut oka jest zmiana rozdzielczości. Wcześniej strona wyświetlała się na pełnym ekranie. Docierały, jednak do nas informacje, że nie na wszystkich monitorach strona wyświetlała się dobrze. Teraz dzięki stałej rozdzielczości możemy lepiej planować rozmieszczenie informacji w blokach. Na stronie głównej pojawiła się także reputacja oraz zupełnie inaczej przedstawiamy boxoffice.

Wielu użytkowników zapewne ucieszy fakt pojawienia się konkursu dla dodających treści. Nagrody są bardzo atrakcyjne i myślę, ż e jest o co walczyć. Dwa odtwarzacze MP3 i największe hity filmowe z laureatem Oscara 2005 dla najlepszego filmu Miastem Gniewu to tylko niektóre z atrakcyjnych nagród. Co trzeba zrobić, żeby je otrzymać? Osoby chcące dodawać filmy wystarczy, że się zarejestrują i zbiorą najwięcej punktów budując naszą bazę filmową. Weryfikatorem można zostać za zasługi na polu dodawania filmów. Jest to sposób wyróżnienia dla największych miłośników kina, którzy później sprawdzają prace innych.

Nowa jedynkaNowa jedynka

Dziękujemy wszystkim, którzy w pierwszych dwóch miesiącach funkcjonowania bazy byli z nami i sumiennie tworzyli tą stronę. Dodawanie filmów do bazy uruchomiliśmy 13 kwietnia. W dwa miesiące dodaliśmy blisko 20 tys. filmów i jest to prawdziwy rekord Guinnessa w budowaniu katalogów filmowych od zera.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 11

Yasha

No, w sumie jako osoba będąca w pierwszej piątce najwięcej dodanych filmów – mogę powiedzieć – na zdrowie & You’re Welcome

majron

teraz to juz wyglada poprostu swietnie :) bardzo mi sie podoba :) az chce sie ogladac :)

Ranking aktualizuje sie raz dziennie ;) Weryfikator tez czlowiek ;P wiem ze wykonuja nadludzka prace ;) ale kazdy wer byl kiedys dodajacym ;) awansowal na weryfikatora i nie mozemy mu dawac czegos odbierajac cos innego ;) jesli ktos zasluzy i chce dodawac filmy ;) to wolna droga po nagrody dla kazdego W ;)

nathalie

no mi to 1 co najwyzej :) bo w dodawaniu to gdzies na 18 miejscu jestem :D a teraz wszyscy się biorą do roboty i trzeba dużo weryfikowac :)P

A_i_P

No nathalie nam chyba dwie nagrody nie grożą hehe, chyba, że "weźmniemy się do roboty"…

Proszę czekać…