Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Szósty sezon serialu ''Outlander'' z marcową premierą 0

Stacja Starz, dla której powstaje wielokrotnie nagradzany serial Outlander, nareszcie podała datę premiery oczekiwanego szóstego sezonu. Dalsze losy Claire i Jamiego poznamy jeszcze zimą.

fotografia promująca 6. sezon serialu ''Outlander''

Premiera nowych epizodów tego historycznego dramatu science-fiction zaplanowana została na 6 marca 2022 roku. To prawie dwa lata po zakończeniu 12-odcinkowego sezonu piątego. Takiemu opóźnieniu w produkcji w dużej mierze winna jest obecna pandemia.

Starz udostępnił także oficjalne zdjęcie, na którym widzimy powracającą obsadę z Caitriona Balfe i Samem Heughanem na czele.

Fabuła nadchodzącego sezonu opiera się na szóstej książce z serii powieści Diany Gabaldon, a dokładnie na Tchnienie śniegu i popiołu. Claire i Jamie dalej będą kontynuować walkę o ochronę tych których kochają. Starają się jak najlepiej znieść próby i udręki życia w kolonialnej Ameryce. Założenie domu w Nowym Świecie nie jest wcale łatwym zadaniem, a zrobienie tego na dzikich terenach Karoliny Północnej i to w okresie dramatycznych przewrotów politycznych, wręcz graniczy z cudem. Claire i Jamie dążą jednak do utrzymania pokoju i rozkwitu w społeczeństwie, które, jak Claire dobrze wie, nieświadomie maszeruje ku rewolucji.

Do roli Claire powraca Caitriona Balfe, a w Jamiego ponownie wciela się Sam Heughan. W obsadzie są także Sophie Skelton, Richard Rankin, Maria Doyle Kennedy, Duncan Lacroix, David Berry, Lauren Lyle i Colin McFarlane. Z nowych twarzy ujrzymy Marka Lewisa-Jonesa, Alexandra Vlahosa i Jessicę Reynolds.

Outlander otrzymał już odnowienie na siódmy sezon, dla którego punktem wyjścia fabuły będzie siódma książka z serii Gabaldon Kość z kości.

Źrodło: Twitter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…