Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Śmierć za przemyt kopii serialu ''Squid Game'' w Korei Północnej 0

Hitowy serial Netflixa Squid Game doprowadził do skazania na śmierć mężczyzny, który przemycał kopie serialu do Korei Północnej.

fragment plakatu promującego serial ''Squid Game''

Jak donoszą zagraniczne media mężczyzna przemycał kopie serialu z Chin na pendrive’ach. W Korei Północnej sprzedawał je zainteresowanym obejrzeniem produkcji studentom. Został jednak złapany. Przemytnik skazany został na karę śmierci przez pluton egzekucyjny, a młodzi ludzie, którzy zakupili kopie otrzymają surowe kary.

Uczeń, który kupił dysk otrzymał wyrok dożywocia, podczas gdy sześciu innych, którzy obejrzeli zakupioną przez niego kopię, zostało skazanych na pięć lat ciężkiej pracy. Zaś nauczyciele i administratorzy szkół, z których pochodzili uczniowie zostali zwolnieni i grozi im oddelegowanie do pracy w odległych kopalniach.

powiedział Radio Free Asia w swoim raporcie

RFA jest pewne, że w sprawę z pewnością zamieszanych jest o wiele więcej osób, niż te zatrzymane do tej pory.

Korea Północna rok temu ustaliła uchwałę, która zabrania wnoszenia i rozpowszechniania na terenie kraju jakichkolwiek materiałów kulturowych pochodzących spoza państwa. Squid Game uważane jest tam za produkcję ukazującą smutną rzeczywistość bestialskiego społeczeństwa południowokoreańskiego i będącą dowodem na to, jak straszny jest kapitalizm.

Źrodło: RFA

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…