Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Mistrz" z Piotrem Głowackim walczy o Złoty Glob 0

Film o legendarnym pięściarzu z obozu Auschwitz – Mistrz Macieja Barczewskiego znalazł się na liście tytułów, które ubiegają się o nominację do Złotego Globu w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Produkcja z Piotrem Głowackim w roli głównej to jedna z najgłośniejszych premier tego roku, którą w polskich kinach obejrzało już ponad 200 tysięcy widzów.

Akcja filmu rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, trafił do niego w pierwszym transporcie w 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.

Ogłoszenie nominacji do Złotych Globów nastąpi 13 grudnia. Wręczenie nagród odbędzie się 9 stycznia 2022.

W rolach głównych: Piotr Głowacki , Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Piotr Witkowski, Rafał Zawierucha, Marcin Czarnik i Jan Szydłowski.

Mistrz jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Macieja Barczewskiego, zarazem autora scenariusza do filmu. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik, scenografię przygotowała Ewa Skoczkowska, autorem muzyki jest Bartosz Chajdecki. W grudniu 2020 roku film wziął udział w konkursie głównym 45. FPFF w Gdyni.

Źrodło: Galapagos Films

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…