Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Hitowy francuski serial ''Genialna Morgane'' od grudnia na FOX 0

Już w grudniu na antenie FOX pojawi się zupełna nowość – pierwszy sezon serialu 'Genialna Morgane'. Ukaże on przygody Morgan Alvaro – 38-letniej kobiety, która urodziła się z wysokim potencjałem intelektualnym, jednak nie do końca jest przystosowana społecznie.

plakat promujący serial ''Genialna Morgane''

Fabuła serialu Genialna Morgane oparta jest o życie i przygody 38-letniej Morgane Alvar (Audrey Fleurot), samotnej matki z trójką dzieci, które mają dwóch różnych ojców. Jest ona obdarzona talentem intelektualnym – jej poziom IQ wynosi 160, ale jednocześnie jest nieprzystosowana społecznie. Jedyną osobą, z którą Morgane dobrze się dogaduje, jest jej 75-letni sąsiad Henri (Rufus Magloire), z którym nawiązała bliską więź. Ze względu na trudności w utrzymaniu pracy dłużej niż kilka miesięcy, zajmuje się dorywczymi zleceniami. Jednym z nich jest dbanie o porządek i czystość na posterunku policji w Lille, co okazuje się przełomowym momentem w jej życiu. Jej mentalny radar pozwala policjantom zrobić znaczący krok w kierunku znalezienia podejrzanych w jednej z prowadzonych spraw.

W serialu występują również: Mehdi Nebbou jako Adam Karadec, Marie Denarnaud – serialowa Celine Hazan, Berangere McNeese – Daphne Forestier oraz Bruno Sanches jako Gilles Vandraud.

Genialna Morgane to optymistyczny serial detektywistyczny, który został stworzony przez doświadczonych scenarzystów seriali telewizyjnych – Vincenta Jamaina oraz Laurenta Tuela. Połączyli oni swoje talenty, aby wyreżyserować najpopularniejszy serial tego roku we Francji.

Premierowy odcinek Genialnej Morgane już 9 grudnia o godzinie 21:05 na kanale FOX. Powtórki przygód Morgane będzie można oglądać także w soboty o 9:05 oraz niedziele o 17:20. Pierwszy sezon liczy 8 odcinków.

Źrodło: media.foxtv.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…