Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Danny DeVito napisał komiks dla DC Comics o Pingwinie 0

Aktor Danny DeVito, który prawie 30 lat temu w filmie Tima Burtona Powrót Batmana wcielił się w postać Oswalda Cobblepota aka Pingiwna, powraca do swojej pamiętnej roli. W zupełnie innej jednak formie. Napisał on komiks, który wydany został przez DC Comics w antologii złoczyńców Batmana noszącej tytuł Gotham City Villains Anniversary Giant w numerze 1.

na zdjęciu Michelle Pfeiffer i Danny DeVito, film ''Powrót Batmana''

Historia przedstawiona przez DeVito ukazuje Pingwina zakochującego się w Seline Kyle, znanej jako Kobieta Kot. Ten niecodzienny duet pod przymusem szczepi cały świat, kończąc w ten sposób trwającą rzeczywiście pandemię.

DeVito w jednym z niedawnych wywiadów zdradził, iż świetnie bawił się na planie filmu Burtona i początkowo wahał się czy napisać komiks.

Uwielbiałem pracę nad filmem, uwielbiałem pracę z Timem, a pomysły Oswalda były świetną zabawą. Na początku byłem trochę niezdecydowany, jeśli chodzi o zrobienie komiksu, ale potem uświadomiłem sobie, że zawsze byłem wielkim fanem Michelle Pfeiffer, a Pingwin najwyraźniej pożąda Kobiety Kota. Pomyślałem więc, że połącze te dwie rzeczy razem, potem wybuchła pandemia, z którą wciąż walczy świat. Pomyślałem, że byłoby dobrze, gdyby Pingwin miał w sobie odrobinę Robin Hooda.

powiedział DeVito

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…