Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Król" z nominacją dla najlepszego serialu nieanglojęzycznego 0

Król, czyli serial oryginalny CANAL+ Polska na podstawie prozy Szczepana Twardocha, znalazł się wśród finalistów C21’s International Drama Awards. W kategorii najlepszy serial nieanglojęzyczny produkcja powalczy m.in. ze Squid Game i Lupinem.

Wczoraj ogłoszono finalistów brytyjskiego C21’s International Drama Awards, prestiżowych nagród branżowych przyznawanych przez grono przeszło setki ekspertów zamawiających seriale, tzw. commissioners. W kategorii najlepszy serial nieanglojęzyczny znalazła się polska produkcja, za granicą znana jako "The King of Warsaw". Król zmierzy się z serialami Lupin, Squid Game, Etos, Dolina łez i Terapia. W kategorii najlepszy serial anglojęzyczny finalistami są m.in. Bridgertonowie i Mare z Easttown.

W tym roku grono jurorów wyłoniło finalistów spomiędzy przeszło pięciuset zgłoszeń seriali z całego świata. Laureatów nagród w jedenastu kategoriach poznamy już drugiego grudnia. Zostaną one wręczone podczas gali w Londynie. Uroczystość jest częścią tegorocznej odsłony wydarzenia Content London, finansowanego przez Film London.

Król w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to ośmioodcinkowa ekranizacja powieści Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem, zrealizowana z rozmachem superprodukcja, w której wystąpiły jedne z największych polskich gwiazd. Serial zadebiutował jesienią 2020 roku, osiągając najwyższy wynik oglądalności wśród seriali płatnych telewizji w Polsce i bijąc rekord w historii seriali CANAL+ Polska.

Źrodło: CANAL+

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…