Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Post-apokaliptyczny świat w zwiastunie serialu ''Station Eleven'' 0

HBO Max prezentuje pełną zapowiedź limitowanego serialu Station Eleven. Produkcja ta opiera się na popularnej powieści science fiction autorstwa Emily St. John Mandel. Gwiazdą serialu jest Mackenzie Davis, aktorka znana m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami thrillera Blade Runner 2049 czy produkcji Terminator: Mroczne przeznaczenie, gdzie wcieliła się w postać Grace.

fragment plakatu promującego serial ''Station Eleven''

Akcja powieści Station Eleven rozgrywa się w świecie sprzed i po tragicznej pandemii świńskiej grypy, znanej jako 'gruzińska grypa', która zdziesiątkowała światową ludność. Ci którzy przeżyli starają się na nowo zbudować świat na własnych warunkach, trzymając się tych najlepszych utraconych wartości jakie jeszcze pamiętają. Całość opowiedziana zostanie oczami ocalałych, a akcja rozgrywać będzie się w różnych liniach czasowych.

Za scenariusz odpowiada Patrick Somerville, który pełni także funkcję producenta wykonawczego i showrunnera. Hiro Murai jest reżyserem. Produkcją zajęło się Paramount Television. W głównej obsadzie znajdują się Mackenzie Davis i Himesh Patel, znany z filmu Tenet, a na premierę z nim czeka komediodramat Netflix Nie patrz w górę. Partnerują im m.in. Daniel ZovattoDavid WilmotMatilda LawlerPhilippine VelgeNabhaan RizwanLori PettyGael Garcìa Bernal i Danielle Deadwyler.

Opublikowane zostały także pierwsze plakaty promujące produkcję, które zobaczyć możecie poniżej.


Premiera serialu już 16 grudnia 2022 roku. Station Eleven składa się z 10 odcinków.

Źrodło: ComingSoon, Twitter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

john6

oby tylko z powodu obecnych problemów zdrowotnych grupy osób nie okazało się, że w niedalekiej przyszłości taka tematyka zagości częściej w scenariuszach naszych kochanych autorów seriali/filmów. Czasem po prostu trzeba oglądnąć coś innego, jakąś komedię, Johna Wicka, obyczajowy, bo zostanie nam tylko raz do roku oglądać Kevina

Chemas john6

@john6 Zgadzam się z tym całkowicie. Mam nadzieję nie doczekać tego :) Jednak z drugiej strony, co byłby warte życie i święta bez Kevina? Toż to byłby szok.

Proszę czekać…