Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''Wiedźmin'' w 15 minut - Netflix spieszy z pomocą tym co mogli zapomnieć fabułę 1. sezonu 0

Już w przyszły piątek, tj. 17 grudnia na Netflix zadebiutuje oczekiwany drugi sezon serialu Wiedźmin. Od premiery pierwszej serii minęły dwa lata, a więc część widzów, mogła zapomnieć wydarzenia, do których doszło. Platforma spieszy z pomocą.

fragment plakatu promującego 2. sezon serialu ''Wiedźmin''

Netflix opublikował 15-minutowy filmik, który przybliża nam wydarzenia z pierwszej serii. Ukazuje on je w porządku chronologicznym – od incydentu w Blaviken aż po bitwę o Wzgórze Sodden.

Oparty na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Historia splecionych losów trzech postaci w niezwykłym świecie Kontynentu, gdzie ludzie, elfy, wiedźmini, krasnoludy i potwory walczą o przetrwanie, a dobro niełatwo jest odróżnić od zła.

W 2. sezonie Geralt zakłada, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden. Postanawia ochronić Ciri, a nie ma bezpieczniejszego miejsca niż twierdza Kaer Morhen, gdzie stał się wiedźminem. Jednocześnie na Kontynencie trwa konflikt pomiędzy ludźmi, elfami i demonami, którzy walczą o władzę. Jednak bohater ma ważniejsze zadanie jakim jest ocalenie Ciri nie tylko przed wrogami, ale też przed jej wielką mocą.

Do swoich ról powracają Henry Cavill jako Geralt z Rivii, Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer, MyAnna Buring jako Tissaia i Joey Batey jako Jaskier. Nadchodzący sezon wprowadzi do serii nowe postacie, w które wcielą się m.in. Kristofer HivjuKim BodniaPaul BullionYasen Atour, Agnes Bjorn, Basil Eidenbenz i Aisha Fabienne Ross.

Źrodło: Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…