Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Zwiastun filmu ''Monachium: W obliczu wojny'' - to ekranizacja powieści Roberta Harrisa 0

Netflix prezentuje oficjalną zapowiedź filmu Monachium: W obliczu wojny. To bardzo dobrze zapowiadająca się produkcja, będąca ekranizacją bestsellerowej powieści Roberta Harrisa.

fragment plakatu promującego film ''Monachium: W obliczu wojny''

Jesienią 1938 roku Europa stoi na skraju wojny. Adolf Hitler przygotowuje się do inwazji na Czechosłowację, a rząd Neville’a Chamberlaina rozpaczliwie poszukuje pokojowego rozwiązania. W atmosferze narastającej presji brytyjski urzędnik Hugh Legat i niemiecki dyplomata Paul von Hartmann spotykają się na konferencji w Monachium. Z początkiem negocjacji dwóch dawnych przyjaciół zostaje uwikłanych w sieć intryg politycznych i realnych zagrożeń. Oczy całego świata zwrócone są na nich. Czy można uniknąć wojny? A jeśli tak, to jakim kosztem?

Za reżyserię odpowiada Christian Schwochow, mający na swoim koncie m.in. pracę przy serialu The Crown. Autorem scenariusza jest Ben Power. W obsadzie tej wojennej produkcji znajdują się Jeremy Irons, George MacKay, Jannis Niewöhner, Jessica Brown Findlay, August Diehl i Sandra Huller.

7 stycznia Monachium: W obliczu wojny trafi na ekrany wybranych kin. Premiera filmu na Netflix 21 stycznia 2022 roku. Światową premierę produkcja ta zaliczyła w październiku tego roku na BFI London Film Festival.

Źrodło: Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…