Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''Wojenne dziewczyny'' pomimo spadku oglądalności dostają odnowienie na 5. sezon 0

W niedzielę zakończyła się emisja czwartego sezonu wojennego serialu Wojenne dziewczyny. Pomimo utraty znacznej ilości widzów Telewizyjna Jedynka zdecydowała się odnowić serial na piąty sezon.

kadr z serialu ''Wojenne dziewczyny''

Czwarty sezon oglądało średnio 1,9 miliona osób. To o 360 tysięcy widzów mniej niż przed telewizorami gromadziła trzecia seria. Pomimo to Wojenne dziewczyny i tak dały Telewizyjnej Jedynce pozycję lidera.

Serial telewizyjny opowiada o historii trzech dziewczyn z trzech zupełnie odmiennych światów: studentce chemii z inteligenckiej rodziny, bogatej Żydówce i złodziejce z Czerniakowa. Oprócz młodego wieku nic ich nie łączy i gdyby nie wojna, prawdopodobnie losy Marysi, Ewki i Irki nigdy by się nie splątały. To historia o niemieckiej okupacji w Polsce podczas II wojny światowej z perspektywy głównych bohaterek.

Za reżyserię serialu odpowiada Michał Rogalski. W obsadzie piątej serii powrócą aktorki młodego pokolenia Vanessa Aleksander jako Ewka, Aleksandra Pisula jako Marysia i Marta Mazurek jako Irka. Już trwają pracę nad scenariuszami nowych epizodów. Te na antenę Telewizyjnej Jedynki trafić mają w przyszłym roku.

Źrodło: wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…