Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

TOP 10: Najlepsze filmy oryginalne Netflixa w 2021 roku 2

Rok kalendarzowy 2021 powoli dobiega końca. Jest to idealny moment, abyśmy zaczęli podsumowania. Nasze pierwsze tegoroczne zestawienie zaczynamy od filmów platformy Netflix, która w 2021 roku zaserwowała nam wiele interesujących produkcji.

"Malcolm & Marie"

Strona 1 z 2

W jaki sposób ułożyliśmy TOP10? Jak zapewne doskonale wiecie FDB.PL posiada bazę najlepszych polskich krytyków filmowych – to właśnie średnia ich ocen pozwoliła nam na stworzenie tego zestawienia. Do owego zestawienia brane były pod uwagę filmy, których premiera miała miejsce na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy i zebrała co najmniej 5 ocen. Startujemy!

Warto dodać, że w tym zestawieniu nie uwzględnialiśmy filmów animowanych, dokumentalnych oraz krótkometrażowych.

Zobacz także:

TOP 10: Najlepsze animacje w 2021 roku

TOP 10: Najlepsze polskie filmy w 2021 roku

MIEJSCE 10: Zemsta rewolwerowca

Efektowne zdjęcia, strzelanki i muzyka, powolna akcja i doborowa obsada z Idrisem Elbą na czele.

FDB, Joanna Adamiak

Współczesny western w komiksowym wydaniu. Sprawdza się bardzo dobrze jako rozrywka.

Movies Room, Adam Lewandowski

Proste, ale nie prostackie kino zemsty, które potrafi wciągnąć i utrzymać uwagę widza od początku do końca.

dlaStudenta.pl, Michał Derkacz

MIEJSCE 9: Space Sweepers

Przepiękny, dopracowany, widowiskowy w swojej kameralnej otoczce i w żadnej mierze nie odstający od standardów, do jakich są przyzwyczajeni widzowie gatunku.

naEKRANIE.pl, Adam Siennica

Nie jest twardym sci-fi, nie jest koreańskimi „Gwiezdnymi wojnami”. Jest kosmiczną rozrywką z laserami, kosmosem, statkami kosmicznymi, droidami, fikuśnymi zbrojami i brudnymi lokacjami.

Quentin.pl, Łukasz Kaliński

Seans ucieka nam szybko, z wartką akcją i pewną dozą poczucia humoru. Na pochwały zasługują znakomite efekty specjalne i wszelkie wizualnie wodotryski, których jest tu całe mnóstwo.

dlaStudenta.pl, Michał Derkacz

MIEJSCE 8: Wykopaliska

Spokojny, cichy i chwytający za serce. Mamy tutaj wszystko, czego potrzebujemy: świetną grę aktorską, piękną scenerię, kostiumy dopasowane do czasu akcji i portret psychologiczny głównej bohaterki.

dlaStudenta.pl, Julia Sałdan

"Wykopaliska" nie są łatwym filmem. Wymagają skupienia i ciszy. Bohaterzy nie są nadekspresyjni. Ten film jest bardzo brytyjski – w każdym tego słowa znaczeniu. I uważam to za duży plus.

naEKRANIE.pl, Dawid Muszyński

Emocje, łzy i smutek są tu pokazane dość powściągliwie, tak więc jeśli przelukrowane hollywoodzkie romanse was męczą, "Wykopaliska" mogą stanowić miłe odświeżenie.

Spider’s Web, Przemysław Dobrzyński

MIEJSCE 7: Winni

Nawet jeśli znacie oryginał, dla Jake’a Gyllenhaala warto obejrzeć nową wersję. Trzymające w napięciu kino.

naEKRANIE.pl, Adam Siennica

Dostępny w serwisie Netflix film "Winni" to solidna i całkiem wciągająca produkcja, która kryła w sobie jednak znacznie większy potencjał.

PPE, Jędrzej Dudkiewicz

Niektórzy są zdania, iż mógłby to być podcast do słuchania. Z drugiej strony mamy zwolenników kina jednego aktora i jednego pomieszczenia. Osobiście zdecydowanie bliżej mi do drugiej grupy.

Filmosfera, Wojciech Wimmer

MIEJSCE 6: Cząstki kobiety

Nie ma wątpliwości, że Kornél Mundruczó zrobił bardzo dobry film na trudny temat. Absolutnie warto zobaczyć.

dlaStudenta.pl, Michał Derkacz

"Cząstki kobiety" chociaż nie są wolne od banału i niepotrzebnego mrugania okiem do amerykańskiego widza, są mocną filmową propozycją.

Telemagazyn, Krzysztof Połaski

Na pewno nie będziecie się dobrze bawić na "Cząstkach kobiety", ale na pewno będziecie też mieli fajny materiał do przedyskutowania.

Quentin.pl, Łukasz Kaliński

Źrodło: FDB

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Patryk_Konrad

Osobiście dla mnie fenomenem 2021 roku było zakończenie serii Lucyfera.
Ciężko jest mi znaleźć podobny do tego serial.
Z dobrych seriali na podstawie książek (jak np. lucyfer) można złapać na https://filmi.pl/filmy-na-podstawie-ksiazek-cobena
W sumie bardzo lubie tego typu właśnie seriale :D

jacks Patryk_Konrad

@Patryk_Konrad Czy mam rozumieć, że było to spektakularne zakończenie? Jestem na sezonie 5B i powiem szczerze, że co odcinek to z chęcią bym sobie oczy wydłubał… Nie wiem czy dotrwam do końca, ale szkoda mi czasu, który już poświęciłem żeby tego nie skończyć.

Bercik022

Zemsta rewolwerowca: To jest film kurde żaden, mając taką obsadę i pewnie nie mały budżet zrobić tak nędzne sceny akcji. Netflix ma problem, że bierze większość reżyserów z totalnej łapanki i daje im projekty, które są dla nich za ciężkie.
Space Sweepers: Bawiłem się przy tym mega, Koreańczycy ostatnio dużo dobrego z SF czy fantasy dostarczają.
Winni: Jednak oryginał był lepszy, za bardzo się inspirowali Duńczykami.
Cząstki kobiety: nie oglądałem
Nie patrz w górę: Oj pod koniec już przewijałem, chyba najsłabsza produkcja McKaya ale przyznam, że niektóre dosrywania są wręcz aż arcywidoczne :P
Karykatura Jeff Bezos połączonego z Jobsem to miód a do tego parodia Hillary Clinton przez Meryl Streep (oczywiście nie jest to wprost powiedziane, że jest to Hilary ale najazdy kamery na niektóre rzeczy i jej mowy świadczą dokładnie o niej :P). Tym filmem Netflix udowadnia, że ma w dupie jakieś tolerancję czy politykę a liczy się dany target i sprzedaż. Jeśli byli by tak tolerancyjni to ten film nie mógł by się tam znaleźć, totalne wyśmianie lewicy i demokratów.
Resztę muszę nadrobić.

Elizabeth_Linton

Chciałam napisać, że żadnego z tych filmów nie widziałam, ale dwa dni temu obejrzałam "Wykopaliska", więc jednak coś tam od Netfiksa widziałam, reszta mnie nie kusi, no może "Cząstki kobiety" kiedyś obejrzę.

*sponsorowane

@TheManWhoSoldTheWorld właśnie wybieram jacht przed podróżą za ten hajs ;)

Proszę czekać…