Mroczny Rycerz już bije rekordy!

Nowy film o Batmanie pobił trzy rekordy wszech czasów w ciągu 24 godzin!

Mroczny Rycerz wraz ze swoją premierą pobił pierwszy rekord. Otóż jest to film, który został wprowadzony w Stanach Zjednoczonych w rekordowej ilości kopii, 4366. Analitycy przewidywali sukces, ale czy aż taki?

Joker z Mrocznego RycerzaJoker z Mrocznego Rycerza

Zainteresowanie pokazami przedpremierowymi o północy było niespotykanie olbrzymie. Przez tak niesamowity napór ludzi, kina zrobiły dwa dodatkowe seanse, o 3:00 w nocy i o 6:00 rano! Bilety zostały wykupione co do jednego!

I tak też, Mroczny Rycerz ma na koncie rekord numer 2, największy zarobek z pokazów o północy równy 18,5 miliona dolarów. W tej kwocie nie ma pokazów z 3:00 i 6:00. 3040 kin miało w repertuarze te pokazy.

Poprzedni rekord należał do ostatniej części sagi George’a Lucasa, Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów, która zarobiła 16,9 miliona dolarów z 3663 kin, które puszczały seanse o północy. Razem w pierwszy dzień Zemsta Sithów zarobiła 50 milionów dolarów.

No i trzeci rekord nastąpił w zarobkach z jednego dnia w piątek. Zyski sięgnęły 66,4 miliona dolarów! Poprzedni rekord osiągnął Spider-Man 3, którego zyski sięgnęły 59,8 miliona dolarów.

Trzy rekordy za Mrocznym Rycerzem, czas na kolejne na dniach, w tym rekord z całego weekendu.

Poza tym, ciekawostka. Portal Moviefone opublikował ranking 10 największych łotrów w historii kina. Są tam przedstawiciele z różnych klasyków, ale jeden z tego roku…

Joker grany przez Heatha Ledgera jest w kinach od dwóch dni, a już zajął w tym rankingu należne mu miejsce. Znalazł się na piątej pozycji pomiędzy takimi osobistościami jak Hanibal Lecter i Goldfinger. Natomiast kontrowersje może wzbudzić miejsce pierwsze, które z całą pewnością bardziej należy się Lordowi Sithów niż Voldermortowi. Cała 10 wygląda tak:

1. Lord Voldemort (Ralph Fiennes) – seria o Harrym Potterze
2. Lord Darth Vader – Gwiezdne Wojny
3. Zła czarownica z Zachodu (Margaret Hamilton) – Czarnoksiężnik z Oz
4. Hanibal Lecter (Anthony Hopkins) – Milczenie owiec
5. Joker (Heath Ledger) – Mroczny rycerz
6. Goldfinger (Gert Fröbe) – seria o Jamesie Bondzie
7. Chigurch (Javier Bardem) – To nie jest kraj dla starych ludzi
8. Hans Gruber (Alan Rickman) – Szklana pułapka
9. Max Cady (Robert De Niro) – Przylądek strachu
10. Zła Królowa (Lucille la Verne – głos) – Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków