Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jessie Buckley i Riz Ahmed w romansie sci-fi produkowanym przez Cate Blanchett 0

Oscarowa obsada romansu science-fiction zatytułowanego "Fingernails". Szczegóły w dalszej części artykułu.

Cate Blanchett - "Mrs. America"

Nominowana do Oscara za rolę w filmie Córka, Jessie Buckley oraz laureat Oscara za najlepszy krótkometrażowy film aktorski, Riz Ahmed zagrają główne role w anglojęzycznym debiucie reżysera Christosa Nikou. Będzie to romans science-fiction zatytułowany "Fingernails".

Za produkcję dzieła odpowiadać będą firma Cate Blanchett Dirty Films oraz FilmNation Entertainment, które dodatkowo sfinansuje projekt. Jerome Duboz będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego. Warto odnotować, że wcześniej z tym projektem związana była Carey Mulligan, ale finalnie z niego zrezygnowała. W przyszłym tygodniu na targach w Cannes, firma FilmNation będzie wystawiała na sprzedaż pakiet praw dystrybutorskich do "Fingernails".

"Fingernails" opisywany jest, jako surrealistyczny dramat science-fiction z historią miłosną. Akcja osadzona jest w świecie, gdzie odkryto test, który sprawdza, czy pary są naprawdę zakochane. W tym celu otworzony zostaje specjalny instytut, który prowadzi badania. Anna (Buckley) jest sceptycznie nastawiona do pozytywnego wyniku, jaki otrzymała ze swoim długoletnim partnerem, dlatego też zaczyna pracować w instytucie miłości, jako asystentka Trevora (Ahmeda), tajemniczego wykładowcy.

Christos Nikou to tak naprawdę uczeń Yorgosa Lanthimosa – był jego asystentem przy okazji filmu Kieł. Trzeba przyznać, ze fabuła "Fingernails" brzmi, jak coś co mogłoby wyjść spod ręki starszego kolegi po fachu.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…