Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Obi-Wan Kenobi" nie powalczy o tegoroczne Emmy 0

Z pewnością zbliżająca się wielkimi krokami premiera serialu Obi-Wan Kenobi od Disney+ jest największym wydarzeniem tego typu najbliższych tygodni. Niestety widowiskowa produkcja nie będzie mogła wziąć udziału w tegorocznym wyścigu po nagrody Emmy.

Ewan McGregor - "Obi-Wan Kenobi"

Variety potwierdziło doniesienia dotyczące serialu Disneya oraz Lucasfilm dotyczące braku możliwości rywalizowania w tym roku o nagrody Primetime Emmy, przyznawane przez Academy of Television Arts & Sciences. Pierwsze dwa odcinki serii Obi-Wan Kenobi zostaną zaprezentowane widzom 27 maja. Jak się okazuje członkowie Akademii Telewizyjnej nie będą mieli okazji obejrzeć od razu wszystkich sześciu epizodów, a co za tym idzie nie będą mogli głosować na ten tytuł przy okazji przyznawania nominacji.

Ostateczny termin przypada na dzień 31 maja, tak więc siłą rzeczy Obi-Wan Kenobi nie może być brany pod uwagę. Oczywiście nie jest to zbyt wygodne dla producentów z racji tego, że lepiej, aby członkowie głosujący na tytuły mieli w pamięci na świeżo wydarzenia zaprezentowane na ekranie. Lucasfilm nie chce jednak udostępniać już teraz Akademii Telewizyjnej z racji tego, że ostatnie odcinki cały czas są niedokończone, a dodatkowo w grę wchodzą ewentualne spoilery i wycieki, które mogłyby znaleźć się w sieci.

Jeśli Obi-Wan Kenobi spodoba się członkom Akademii Telewizyjnej wówczas będą oni mogli przyznać mu odpowiednie nominacje oraz nagrody w 2023 roku.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…