Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Arkasha Stevenson reżyserką prequela filmu ''Omen'' 0

Planowany od lat film The First Omen będący prequelem Omena z lat 70. ubiegłego wieku jednak powstanie. Studio 20th Century Studios zaangażowało właśnie osobę odpowiedzialną za reżyserię projektu.

film ''Omen''

Za kamerą filmu stanie Arkasha Stevenson, która do tej pory reżyserowała jedynie pojedyncze odcinki telewizyjnych seriali i filmy krótkometrażowe. Pracowała m.in. przy Legionie czy W matni. Będzie ona także autorką scenariusza wraz z Timem Smithem. Produkcją projektu zajmą się David S. Goyer i Keith Levine.

Pierwszy film Omen powstał w 1976 roku i uważany jest za klasyczną produkcję należącą do gatunku horroru satanistycznego. Doczekał się dwóch sequeli – pierwszy ukazywał Damiena w nastoletnim wieku, a drugi już jako dorosłego mężczyznę. W 2006 roku powstał wysokobudżetowy dość udany remake, a 10 lat później serial, który jednak szybko został anulowany.

Szczegóły fabularne prequela nie są znane. Oryginalny film opowiadał o małym chłopcu imieniem Damien. Jego formę przybrał sam Szatan. W rodzinie, w której żyje chłopiec zaczyna dochodzić do niepokojących zdarzeń, a wszystko prowadzi do jednego – nadchodzi Armagedon.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…