Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Akademia Filmowa ponownie zmienia regulamin - "CODA" w 2023 roku nie dostałaby Oscara! 0

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ponownie dokonała zmian w swoim regulaminie. Szanowne gremium zdecydowało się do powrotu ważnego aspektu kwalifikującego filmy do możliwości walki o Oscary.

Emilia Jones - "CODA"

Po dwóch latach pandemii koronawirusa, która zmieniła w znaczący sposób życie ludzi, także tych zajmujących się show-biznesem oraz kinem, Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zdecydowała się do powrotu ważnego elementu swojego regulaminu sprzed wybuchu pandemii. Ponownie do Oscarów kwalifikować będą się tylko i wyłącznie filmy wyświetlane w kinach.

Tak, więc streamingowi gigancie tacy, jak Netflix, Apple, Amazon czy Hulu będą musieli wyświetlać swoje filmy również na kinowych ekranach, jeśli marzą o wzięciu udziału w oscarowym wyścigu.

Filmy, które w dowolnej wersji otrzymają swoje pierwsze publiczne wyświetlanie lub dystrybucję w inny sposób niż jako film kinowy, nie będą kwalifikować się do Oscara w żadnej kategorii.

czytamy w regulaminie oscarowym na rok 2023

Jeśli chcecie zapoznać się z pełnym regulaminem przyszłorocznych Oscarów, to zachęcamy do wejścia na oficjalną stronę Akademii Filmowej – TUTAJ

Jako ciekawostkę warto dodać, że tegoroczny laureat trzech Oscarów, w tym dla najlepszego filmu, czyli CODA w przyszłym roku nie mógłby wziąć udziału w oscarowym wyścigu. Film CODA trafił do kin dopiero po ogłoszeniu nominacji.

Źrodło: oscars.org

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…