Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: "Top Gun: Maverick' przekroczył 900 milionów dolarów! 0

Top Gun: Maverick zmierza po miliard dolarów w światowym box office. Kolejna granica w drodze po wymarzoną liczbę została właśnie przekroczona!

Blockbuster należący do wytwórni Paramount Pictures, czyli Top Gun: Maverick stał się nieoczekiwanym hitem na świecie. Widowisko, które z powodu pandemii koronawirusa musiało kilka razy zmieniać datę premiery dzisiaj jest na ustach wszystkich i zarabia krocie w kasach na świecie. Padła właśnie kolejna granica w drodze po miliard dolarów.

Po podliczeniu poniedziałkowych wpływów z biletów okazuje się, że na koncie filmu w reżyserii Josepha Kosinskiego jest już 901,8 mln dolarów. Tym samym Top Gun: Maverick jest w tym momencie drugim filmem 2022 roku, któremu udała się ta sztuka. Na prowadzeniu cały czas znajduje się superprodukcja Marvel Studios – Doktor Strange w multiwersum obłędu z kwotą 943 mln dolarów. Film o komiksowym bohaterze trafił właśnie do oferty platformy streamingowej Disney+, więc kwestią czasu powinno być, kiedy to Maverick wskoczy na pozycję lidera światowego box office’u za rok 2022.

Odnotujmy, że granica miliarda dolarów jest możliwa do przebicia bez premiery na dwóch naprawdę dużych filmowych rynkach – Chinach oraz Rosji. W czasach pandemii koronawirusa tylko jednemu filmowi udało się przebić granicę miliarda dolarów – był nim Spider-Man. Bez drogi do domu.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…