Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Specjalne Oscary dla Petera Weira i Michaela J. Foxa na Governors Awards 0

Peter Weir, Diane Warren, Euzhan Palcy, Michael J. Fox to gwiazdy, które otrzymają nagrody specjalne na ceremonii rozdania Governors Awards.

Michael J. Fox - "Hoży doktorzy"

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła laureatów Governors Awards, specjalnych nagród wydzielonych z oscarowej gali, które mają honorować wybitnych twórców za całokształt dokonań.

Rada Gubernatorów Akademii ma zaszczyt uhonorować cztery osoby, które wniosły niezatarty wkład w kinematografię i cały świat. Niestrudzone poparcie Michaela J. Foxa w badaniach nad chorobą Parkinsona wraz z jego bezgranicznym optymizmem jest przykładem wpływu jednej osoby na zmianę przyszłości milionów. Euzhan Palcy to filmowa pionierka, której przełomowe znaczenie w kinie międzynarodowym utrwaliło się w historii kina. Muzyka i teksty Diane Warren wzmocniły emocjonalny wpływ niezliczonych filmów i zainspirowały pokolenia artystów muzycznych. Peter Weir jest reżyserem o wybitnych umiejętnościach i kunszcie, którego prace przypominają nam o sile filmu w odkrywaniu pełnego zakresu ludzkich doświadczeń.

czytamy w oświadczeniu Akademii

Peter Weir, Diane Warren i Euzhan Palcy otrzymają honorowe Oscary, natomiast aktor Michael J. Fox otrzyma Nagrodę Humanitarną im. Jeana Hersholta.

Statuetki zostaną wręczone podczas trzynastej już ceremonii, która odbędzie się w sobotę 19 listopada w Los Angeles.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…