CANAL+ i Polsat będą współpracować przy serialu "Sortownia" 0

CANAL+ Polska i Polsat po raz pierwszy wyprodukują serial dla polskich widzów. Będzie to 8-odcinkowy dramat obyczajowy noszący tytuł Sortownia. Zdjęcia do serialu ruszają w sierpniu.

logo CANAL+ i Polsat

Serial jest historią lekarza pracującego na oddziale ratunkowym w jednym z warszawskich szpitali, w miejscu, gdzie ratuje się ludzkie życie. To tu zapadają decyzje kogo ratować w pierwszej kolejności, sortując pacjentów kodami czerwonym, żółtym i zielonym. Praca w ekstremalnych warunkach, walka z czasem i nieodwracalne w skutkach decyzje to codzienność głównego bohatera. Codzienność uzależniająca go jak narkotyk. Bo balansowanie między czyimś życiem, a śmiercią daje też poczucie władzy, a nawet prawo stawania powyżej moralnych zasad.

Za kamerą stanie Anna Kazejak (Fucking Bornholm, Skrzydlate świnie), a za scenariusz odpowiedzialni są Wiktor Piątkowski (Wataha, Wojenne dziewczyny), Monika Powalisz (BELFER), Michał Wawrzecki (Chyłka) i Joanna Kozłowska (Wotum nieufności). Kierownikiem literackim ze strony CANAL+ została Dana Łukasińska, a reżyserką castingu Julia Popkiewicz.

Premiera Sortowni już w pierwszej połowie 2023 r. w CANAL+ PREMIUM, CANAL+ online oraz Polsat Box Go, a następnie na antenie Telewizji Polsat.

Źrodło: CANAL+

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…