Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Prognozy finansowe dla "Elvisa" i "Czarnego telefonu" 0

W ten weekend do kin wejdą dwa głośne hollywoodzkie tytuły. Pierwszym z nich będzie biografia króla muzyki rozrywkowej, czyli Elvis oraz horror Czarny telefon, którego premiera była przekładana kilka razy z powodu pandemii koronawirusa. Jak wyglądają prognozy finansowe obu tych produkcji?

"Elvis"

Szacuje się, że Elvis, który został naprawdę dobrze przyjęty przez publiczność na festiwalu filmowym w Cannes oraz krytyków, którzy mieli okazję widzieć ten film na pokazach prasowych, wystartuje w amerykańskim box office’e kwotą rzędu 30 mln dolarów. Dramat biograficzny, który pomimo kategorii wiekowej PG-13 jest skierowany raczej do dorosłego widza, kosztował 85 mln dolarów, dlatego też będzie potrzebował "długich nóg", aby na siebie zarobić.

Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

Z kolei Czarny telefon to horror, który dostał kategorię wiekową R. Szacuje się, że produkcja wyreżyserowana przez mistrza współczesnego kina grozy, czyli Scotta Derricksona, która kosztowała około 18 mln dolarów zarobi w weekend otwarcia 15 mln. Można, więc bezpiecznie zakładać, ze Blumhouse Productions oraz Universal Pictures mają w swoim portfolio kolejny kasowy hit, na którym sporo zarobią.

Nieśmiały, ale sprytny 13 – letni Finney Shaw zostaje uprowadzony przez sadystycznego zabójcę i uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy, gdzie krzyki na nic się nie zdadzą. Kiedy odłączony od kabla telefon powieszony na ścianie piwnicy zaczyna dzwonić, Finney uświadamia sobie, że ​​słyszy głosy poprzednich ofiar mordercy. Chcą one zrobić wszystko, żeby chłopiec nie podzielił ich losu.

Oczywiście są to tylko przewidywania analityków. Szacowano, że Buzz Astral wystartuje z kwotą rzędu 70-80 mln dolarów. Rzeczywistość okazała się nieco inna i animacja Pixara zgarnęła 51 mln.

Dodajmy jeszcze, że Elvis oraz Czarny telefon trafią w tym tygodniu również do polskich kin.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…