"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Porażka filmu Z Archiwum X: Chcę wierzyć 0

Kiepski piątkowy wynik Z Archiwum X: Chcę wierzyć w Box Office USA.

Słabiutki start najnowszego filmu Chrisa Cartera. ?Z archiwum X ? Chcę wierzyć? w piątek zarobił zaledwie 4 mln $ . Porażka jest tym bardziej bolesna, iż film był wyświetlany w blisko 3185 kinach . W piątek film ten został pokonany nawet przez ?Mamma Mia!?, który staje się największym zaskoczeniem tegorocznego sezonu wakacyjnego.

Z archiwum X: Chcę wierzyć 2008Z archiwum X: Chcę wierzyć 2008

Przed tak kiepskimi notowaniami nie pomogły rolę Duchovnego i Anderson, którzy zagrali poniżej swojego poziomu . Widzowie są zawiedzeni tym bardziej, że zapowiadano do powrotu z najlepszych lat serialu a Chris Carter zapewniał, że oglądający będą pełni podziwu to twórców. Teraz zaś studio Fox zastanawia się zapewne czy uda się zarobić 30 mln $ aby zwrócić wyłożone na produkcje pieniądzę.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

Barbarka88Rz

ja mimo wszystko chcę obejrzeć ten film:)
"Z Archiwum X" to jeden z moich ulubionych seriali, i moooże akurat mi się spodoba:)
jak obejrzę podzielę się z szanownym gronem forumowiczów fdb.pl jak było:)))

Beznickowy

Ja rozumiem :) Tylko już tak w kinie bywa, że film można oceniać biorąc pod uwagę zysk finansowy albo jaki jest po prostu ten film :D I zasugerowałem, by portal filmowy nie sugerował się zyskiem pieniężnym i nie nazywał tylko dlatego filmu porażką, bo mało zarobił (bardzo mało, jak na produkcję z takim rozmachem). Ale skoro oglądałeś to ok ;) Chociaż nie było widać Twojego stosunku do filmu w artykule, więc dobry artykuł ;)

Michal_Dajer

Prawdę mówiąc to widziałem już film i dlatego uznaje go za porażkę. Ale to było tak btw.

Co do samego sensu nazwania tematu "porażka" to za owszem zgadzam się, że nie powinniśmy oceniać filmu pod pryzmatem finansowym ale producenci zakładali, że film zarobi w pierwszy weekend 30 – 45 mln $. Jeśli tendencja się utrzyma to nowe "Archiwum X" zarobi coś koło 12 – 15 mln $. To grubo poniżej oczekiwań. To tak kwestią wyjaśnienia :).

Beznickowy

Nie podoba mi się, że napisałeś taki nagłówek: "Porażka filmu "Z Archiwum X: Chcę wierzyć"". W sumie wiadomo o co chodzi, ale na portalu filmowym, który uznaje się za szanujący powinniśmy unikać tego… Bo po przeczytaniu tytułu można pomyśleć, że ten film jest słaby. Nie oceniajmy filmu przez pryzmat sukcesów finansowych (bo to raczej jest zasługa spraw marketingowych), a przez sam film :) Chociaż mnie to trochę zdziwiło, że tak mało widzów poszło do kin i osoby odpowiedzialne w USA za reklamę tego filmu powinny dostać niezłą naganę, bo z tego co słyszałem "Chcę wierzyć" jest lepszy niż poprzednie pełnometrażowe "Z archwium X".

Trophy

Ja tego serialu nie oglądałam regularnie niestety. Za to widziałam pierwszą część kinową i bardzo mi się podobała. Drugiej części nie odmówię. Nie obchodzi mnie ile zarobił, na pewno go obejrzę.

Proszę czekać…