35. Ińskie Lato FIlmowe 0

W piątek 1 sierpnia o godzinie 19.00 w kinie Morena w Ińsku rozpocznie sie już 35 edycja Ińskiego Lata Filmowego.

Iński festiwaljest jedną z najstarszych cyklicznych imprez filmowych w Polsce. Jego pierwsza edycja odbyła się w sierpniu 1973 roku. Impreza ma za zadanie propagować filmy które odznaczają się wysokimi wartościami artystycznymi. Na festiwalu możemy zobaczyć głownie produkcje pochodzące z Europy Wschodniej, oraz filmy które dotykają tematyki odrębności kulturowej w kinie światowym. Szczególnie w repertuarze możemy zobaczyć wiele filmów w których dużo miejsca zajmują obrazy pokazujące zmiany zachodzące we współczesnym świecie. Festiwal stawia w głównej mierze na młodych i zdolnych twórców.

W pierwszych edycjach festiwalu można było zobaczyć filmy min. Saury, Bergmana, Angelopoulosa, Bunuela i innych czołowych europejskich twórców kina.

Jedną ze stałych pozycji Ińskiego Lata Filmowego jest przegląd najnowszych filmów polskich. Atrakcją jest również możliwość spotkania twórców danego filmu. Gośćmi w przeszłości byli m.in. Agnieszka Holland, Jerzy Kawalerowicz, Piotr Szulkin, Jan Jakub Kolski, Robert Gliński, Jerzy Hoffman czy Krzysztof Zanussi.

Od 4 lat głownymi organizatorami festiwalu są : Stopklatka.pl., Stowarzyszenie Ińskie Lato Filmowe oraz Urząd Gminy i Miasta w Ińsku.

W tym roku będzie można zobaczyć takie filmy jak: Czarne słońce K. Zanussiego, Biała Masajka H. Huntgeburtha, Niedźwiadek J. Hřebejka, Spaleni słońcem N. Michałkowa czy Los utracony L. Koltaia. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej festiwalu.

Organizatorzy znaleźli również miejsce dla najmłodszych i planowane jest każdego ranka wyświetlanie bajek.

Zakończenie festiwalu planowane jest na 10 sierpnia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…