Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Peter Jackson był poproszony o pomoc przy serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" 0

Peter Jackson ujawnił, że Amazon Studios pierwotnie poprosił go o pomoc w nadchodzącym mega budżetowym serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy.

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy"

Peter Jackson już na zawsze będzie kojarzył się fanom z Władcą Pierścieni. Jego trylogia uchodzi za absolutną klasykę i arcydzieło kina fantasy. Już za kilka tygodni Amazon Studios zaprezentuje swoją wersję Śródziemia w serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Jak się okazuje nowozelandzki filmowiec rozmawiał na temat widowiska ze studiem.

Zapytali mnie, czy chcę się zaangażować i ja odpowiedziałem, że to niemożliwe, abym udzielił odpowiedzi bez zaznajomienia się ze scenariuszem. Powiedzieli więc, że jak otrzymają pierwsze scenariusze wyślą jeden egzemplarz do mnie. Teksty nigdy do mnie nie dotarły. To ostatnia rzecz, jaką słyszałem. Jest w porządku, na nic się nie skarżę.

powiedział Jackson

Dodatkowo wybitny reżyser stwierdził, że pod żadnym pozorem nie żywi urazy do Amazon Studios i zamierza oglądać ich serial:

Będę go oglądał. Nie jestem typem faceta, który życzy komuś źle. Robienie filmów jest wystarczająco trudne. Jeśli ktoś robi dobry film lub serial telewizyjny, to jest to coś co należy świętować. Jedyne, czego nie mogę się doczekać, to zobaczenie go jako idealnie neutralny widz.

Amazon Studios w swoim komentarzu odniosło się do konieczności oddzielenia serialu oraz filmów kinowych z racji obaw przed konsekwencjami prawnymi. Sami showrunnerzy oraz producenci serialu nie raz podkreślali swój szacunek do Petera Jacksona oraz jego prac przy produkcjach osadzonych w Śródziemiu.

Zaczynając w czasach względnego pokoju, śledzimy losy postaci, którym przyszło zmierzyć się ze złem powracającym do Śródziemia. Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy Lindonu i zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, aż po najdalsze zakątki mapy — oto opowieść o krainach i bohaterach, których dziedzictwo przetrwa długo po ich odejściu.

Premiera już 2 września na platformie Prime Video

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Chemas

Dlaczego nie jestem zdziwiony? Nie wiedzą jak się zabrać, za takiego pisarza jak Tolkien, bo to jest na prawdę ciężka sprawa, a Jackson wie, a dlaczego wie, bo jest fanem Tolkiena. Zrobił najlepszą ekranizację kultowej trylogii. Boję się tylko, by nie zrypali Silmarillionu.

Bercik022 Chemas

@Chemas oni nie robią Silmarinionu. Wystarczy zauważyć, że Galadriela przybywa do Numenoru co nie miało nigdy miejsca. Celebrimbor to jakiś dziadek, gdzie był młodszy od Galadrieli a krasnoludy dokopały się do Balroga co miało miejsce w 3 erze a nie drugiej xD. Oni za 250 mln. Nabyli tylko prawa do ekranizacji motywów swiata Tolkiena, nie mają prawa do Silmarinionu, dlatego to wszystko tak debilnie wygląda i nie ma pokrycia z niczym co Tolkien stworzył.
Nie mogę zamieścić linku, bo niby jakieś źle znaki, napisz w google "Amazon bez praw do sillmarinionu" to dużo artykułów o tym będziesz miał.

Movieman Bercik022

@Bercik022 generalnie jakby na to spojrzeć to Amazon ma tylko prawa do samych nazw, historie to oni muszą wymyślać sobie sami. Śmieszne trochę patrząc na kwotę, którą musieli zapłacić.

Bercik022 Movieman

@Movieman w sumie to może i lepiej, patrząc jak fatalnie to aktualnie wygląda to nie wróżył bym nic dobrego nawet przy większych prawach.

Proszę czekać…