Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: "Bullet Train" rozpoczyna jazdę w amerykańskim box office 0

Bullet Train wystartował w amerykańskim box office i trzeba przyznać, że początek dla filmu z Bradem Pittem jest bardzo spokojny biorąc pod uwagę budżet widowiska.

"Bullet Train"

David Leitch, czyli reżyser Deadpoola 2 oraz spin-offu "Szybkich i wściekłych" o Hobbsie i Shawie, zaserwował w miniony weekend widzom swój nowy film zatytułowany Bullet Train. Widowisko w gwiazdorskiej obsadzie z Bradem Pittem na czele zarobiło 30,1 mln dolarów co nie jest oszałamiającym wynikiem biorąc pod uwagę, że budżet filmu wyniósł 90 mln dolarów. Oczywiście taka kwota pozwoliła filmowi na zajęcie pierwszego miejsca w zestawieniu BO.

Z pewnością problemem dla Bullet Train jest niezbyt dobre przyjęcie tytułu przez krytyków – na Rotten Tomatoes na ten moment tytuł posiada 54% pozytywnych recenzji. Plusem jest z kolei fakt, że film Davida Leitcha nie będzie miał zbyt wielkiej konkurencji w następnych tygodniach, więc jest szansa na długie nogi.

Druga nowość weekendu, czyli Easter Sunday – komedia o filipińsko-amerykańskiej rodzinie wystartowała kwotą 5,3 mln dolarów. I w tym przypadku z racji tego, że film kosztował 17 mln dolarów, można mówić o małym sukcesie.

Jeśli chodzi o resztę filmów to poprzedni zwycięzca zestawienia, czyli animacja DC League of Super-Pets zarobiła 11,2 mln dolarów i zajęła drugą pozycję. Ostatnie miejsce na podium dla Nie! z 8,5 mln dolarów.

Wielkiej rzeczy po raz kolejny dokonał Top Gun: Maverick – 7 mln dolarów sprawiło, że widowisko wleciało na siódme miejsce rankingu wszech czasów w amerykańskich kinach i wypchnęła z tej pozycji Titanica. Aktualnie na koncie filmu z Tomem Cruise’em jest 662 mln dolarów.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…