Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Andy Serkis planuje serial o założycielce słynnego muzeum figur woskowych 0

Andy Serkis ponownie stanie za kamerą. Tym razem jednak nie wyreżyseruje wielkiego kinowego hitu, a serial. Wraz ze swoją firmą Imaginarium Productions i Newen Connect pracuje nad serią o życiu Marie Tussaud, założycielki najsłynniejszego muzeum figur woskowych.

Andy Serkis, film ''W Brighton''

Marie Tussaud to francuska artystka, którą cały świat poznał za sprawą jej muzeum figur woskowych. Serial jak mówi Serkis to niepowiedziana dotąd historia kobiety, która doskonaliła swoje rzemiosło w epoce oświecenia w XVIII-wiecznym Paryżu, z którego podczas rewolucji francuskiej zmuszona była uciekać. Osiedliła się w Londynie, gdzie w 1835 roku założyła swoje legendarne dziś Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Aby pozostawić po sobie tak wielką spuściznę poświęciła relacje z prawie wszystkimi bliskimi jej osobami.

Twórcą noszącej tytuł serii Madame!, showrunnerem i reżyserem został Serkis. W projekt jako producenci wykonawczy zaangażowani są Jonathan Cavendish i Marie Guillaumond. Obecnie jest on na bardzo wczesnym etapie rozwoju i nie wiadomo na jaką platformę bądź stację trafi.

Madame! jak mówi Serkis nie ma być klasyczną, nudną biografią, a raczej wariacją na temat życiorysu Tussaud.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…