Największa baza filmów zhackowana! 0

Z powodu ocen Mrocznego Rycerza strona IMDB.com została zhackowana

Gdy tuż po premierze w Stanach Zjednoczonych, Mroczny Rycerz zdobył niesamowite oceny na IMDB.com, ci co nie oglądali nie mogli wyjść z podziwu. Po paru dniach obraz znalazł się na pierszym miejscu w TOP 250 najlepiej ocenianych filmów. Ostatnio niektórzy widzowie, którzy na oczy nowych przygód Batmana nie widzieli, rozpoczęli akcję masowego namawiania do oceniania filmu na 1, a pozostałych wielkich obrazów z TOP 250 na 10, a są tam takie filmy jak Skazani na Shawshank czy dwie części Ojca Chrzestnego. Tłumaczyli to tym, że na pierwszym miejscu nie może być film dla dzieci, oceniany przez dzieci, bo wielcy twócy kina przewracają się w grobie, jeśli coś takiego dzieje się na tak poważanej stronie.

IMDBIMDB

Dziś nastąpiła kolejna rzecz, która nie była chyba dotąd tam spotykana. Strona została zhackowana, a ściślej mówiąc trzy najlepiej oceniane filmy roku. Przy Mrocznym Rycerzu link do TOP 250 z zaznaczeniem miejsca pierwszego został zamazany, a po kliknięciu odsyła do zestawienia najgorzej ocenianych filmów strony. Jednak to nie wszystko, pozostałe dwa najlepiej oceniane filmy roku, Wall-E oraz Iron Man także zostały zaatakowane i można się domyślać, że jest to powiązana akcja. Otóż oceny przy tych dwóch tytułach zostały skasowane!

Najwyraźniej ktoś zazdrościł ocen tym trzem filmom, a szczególnie sytuacji, która działa się z Mrocznym Rycerzem. Tylko czy taki protest jest słuszny? Czy nie zgadzając się z ocenami dziesiątek tysięcy ludzi, trzeba posuwać się do czegoś takiego? Co Wy o tym sądzicie?

AKTUALIZACJA

Jeszcze dwa inne filmy o superbohaterach straciły swoje oceny. Są to Hancock i The Incredible Hulk. Czyżby ktoś się wkurzył na filmy o superbohaterach?

IMDBIMDB IMDBIMDB

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 36

Everblue

Jasne – wystarczy niezla, idealnie trafiajaca reklama i wszystko co nawet kiczowe moze wydawac sie dla mas dzielem sztuki. Jednak wydaje mi sie ze na ocene tego fillmu wplynely tez inne czynniki.

alienK

Wszystko co się sprzedaje jest komercja. Amen. Święte słowa.

Michal_Dajer

Ostra krytyka nowego Batmana mnie dziwi choć każdy ma prawo do swojego zdania. Niemniej pragnę zauważyć pewną drobną rzecz. Nowy Batman nie miał tak wielkiej promocji jak "Projekt Monster" a jakoś ten drugi film nie króluje w rankingach. Podobnie inne wielkie superprodukcje, które nieraz miały na swój czas wielkie promocje nie utrwaliły się jako przełomowe. Tym razem film pozytywnie oceniają i krytycy i zwykła publiczność. A to już jest coś.

Pewnie nigdy nie dowiemy się czy śmierć miała wpływ na odbiór filmu czy nie. Bo nie powiedziałbym, że producenci w jakoś sposób wykorzystali ją. Powiedziałbym, że wręcz przeciwnie starali się unikać skojarzeń, że rola Jokera miała tak negatywny wpływ na aktora, że doprowadziło go na skraj załamania. Historia o śmierci Ledgera zaczęła po prostu żyć swoim życiem. Podobno to jego najlepsza rola ale każdy z nas samemu oceni.

I na koniec jedno takie moje przemyślenie. Jak zawsze przy wielu filmów pada hasło "komercja". Niemniej pragnę zauważyć, że wszystkie praktycznie filmy są "komercją". Czyż komercją nie był kultowy "Ojciec Chrzestny"? Był. Dlatego nie lubię jak padają zarzuty, że coś jest komercyjne lub nie. W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko jest komercyjne.

alienK

"…….jak i również nie zachwycam się i nie zachwalam przedwcześnie jak to właśnie zrobiono z tym filmem i postaciami." tu się zgadzam, gdyż ty przedwcześnie obsmarowywujesz ten film.

“…..sądzę, że to będzie komercyjna młócka, oglądałem kilka scen dosyć długich z "Mrocznego Rycerza" i szczerze powiedziawszy moje pierwsze wrażenie co do Jokra pod względem gry jest bardzo negatywne."
czy więc inni nie mogą na podstawie tych kilku dosyć długich scen mieć pozytywnego nastawienia.

"No nie ukrywajmy w większości to same gówna teraz zapodają w kinach i to w dodatku przereklamowane"
W 89 to dopiero komunizm upadła i rynek reklamowy dopiero co u nas raczkował, nie było internetu, dwa państwowe kanały w telewizji, w kinach głównie powtórki, premiery po kilku latach od premiery światowej, więc nie opowiadaj bajek iż teraz są "same gówna przereklamowane" a wtedy było cacy bo wychodzisz na dziadka, który sądzi iż kiedyś to wszystko było lepsze.

“Jeśli chodzi o "Batmana" z Ledgerem to ten film nic więcej jak komercyjna komiksowa młócka jeszcze w dodatku remake i w ogóle" "Powielanie tej samej postaci, to mi wystarczy."
W takim razie Batman Burtona, jest remakiem filmu z 1966, który jest remakiem filmu z 1943. Jakoś to nie wpływa na twoją ocenę filmu Burtona, więc czemu w swoich wypowiedziach na temat Mrocznego Rycerza traktujesz remake jako argument, który stwierdza iż najnowsza produkcja będzie najprawdopodobniej "młócką dla najmłodszychę" Brak konsekwencji.

Adam_Siennica

Według IMDB :

Aged 18-29 124,429 9.5

Tak oceniali ludzie – to są małolaty, tak ? :| Nie rozumiem tego, coś jest "inaczej", to od razu małolaty winne :P ?

Aged under 18 11,889 9.6

Z tego co widać, głosowało ich bardzo mało…

I żeby było zabawniej te 5300 ludzi, którzy głosowali na 1, to pewnie gdzieś z połowa z nich to ludzi, którzy ocenili ze złości nie widząc filmu na oczy :D

Pozdrawiam :)

No cóż – przedział wiekowy 18-29 jest baaaaaaaaardzo szeroki:) Nawet ja sie w niego jeszcze łapię;)

Swoją drogą obawiam się że większość głosujących na takie "hity roku" (bo tak bym nazwała nowego Batmana, gdyż szumu wokół niego było i jest co niemiara) to niestety osoby z niewielką świadomością jeśli chodzi o sztukę filmową.
Dlatego rankingami nigdy sie specjalnie nie interesowałam, a oglądam to co mnie zainteresuje, a nie to co ma wysokie noty;)

Proszę czekać…