Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Będą nowe filmy z serii "Fantomas" 0

Francuski producent Wassim Béji i SND nabyli prawa do adaptacji kultowych powieści kryminalnych z serii "Fantomas". W planach jest stworzenie całej filmowej oraz serialowej franczyzy.

Jean Marais - "Fantomas"

Bezwzględny i niezwykle złożony złodziej oraz zabójca, Fantomas był pierwszym zachodnim super-złoczyńcą przedstawionym w serializowanym formacie, najpierw w komiksach, a później w serialu radiowym. "Fantomas" był również źródłem inspiracji dla niektórych z największych artystów XX wieku, w tym dla poety surrealisty Guillaume’a Apollinaire’a.

powiedział Wassim Béji

Stworzony w 1911 roku przez Marcela Allaina i Pierre’a Souvestre’a, "Fantomas" jest jedną z najpopularniejszych postaci fikcyjnych we Francji, obok Arsene’a Lupina. Został po raz pierwszy zaadaptowany na duży ekran w serialu kryminalnym w reżyserii Louisa Feuillade'a dla Gaumonta w 1913 roku. Później seria została zaadaptowana na trylogię kryminalną z udziałem Jeana Maraisa i Louisa de Funèsa w 1964 roku. Claude Chabrol i Juan Luis Buñuel również nakręcili swoją wersję, jako limitowany serial telewizyjny w 1980 roku.

Na razie nie ma zbyt wielu informacji na temat nowych adaptacji dzieła Marcela Allaina i Pierre’a Souvestre’a. Oczywiście będziemy Was informowali na bieżąco.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…