Ruszyły zdjęcia do adaptacji opowiadania "O psie, który jeździł koleją" 0

Dystrybutor poinformował o rozpoczęciu prac nad adaptacją słynnego opowiadania O psie, który jeździł koleją, autorstwa Romana Pisarskiego. Film ma być przeniesioną we współczesne czasy, a w rolach głównych wystąpią Mateusz Damięcki, Adam Woronowicz, Monika Pikuła i Liliana Zajbert.

kadr z filmu "O psie, który jeździł koleją"

Zuzia ma dziesięć lat i głowę pełną marzeń. Bardzo chciałaby żyć jak inne dzieci, ale choroba sprawia, że jej codzienność jest pełna ograniczeń. Dobrze wiedzą o tym rodzice dziewczynki – Małgorzata (Monika Pikuła) i pracujący na stacji kolejowej tata – Piotr (Mateusz Damięcki), którzy robią wszystko, żeby wlać w serce dziecka jak najwięcej radości. Pomoże im w tym Lampo – niezwykły psi podróżnik, którego nieoczekiwane pojawienie się w życiu Zuzi odmieni jej świat na zawsze. Tak narodzi się zdumiewająca przyjaźń dziecka i czworonoga, która uczyni z Lampo prawdziwą gwiazdę internetu, a z czasem oczaruje cały kraj. Czy stanie się ona również lekarstwem, którego Zuzia tak bardzo potrzebuje?

Za reżyserię odpowiada Magdalena Nieć (Detektyw Bruno). Scenariusz napisali Marcin Siemiątkowski i Mojca Tirš, a za zdjęcia odpowiada Andrzej Wojciechowski.

kadr z filmu O psie, który jeździł koleją

Producentem filmu jest Canal+, producentką wykonawczą Beata Pisula (K&K Selekt Film), producentami kreatywnymi Michał Broniszewski, Beata Pisula i Marcin Siemiątkowski. Dystrybucją zajmie się Kino Świat.

Premiera zapowiedziana jest na 2023 rok.

Źrodło: Kino Świat

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Bercik022

Czy oni chcą traumę u dzieci wywołać. Pamiętam jak za dzieciaka końcówka lektury mnie zniszczyła emocjonalnie.

Proszę czekać…