Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Adaptacja "Ghost of Tsushima" powstanie w języku japońskim 0

W Hollywood trwają przygotowania do wielkiej adaptacji znakomitej gry wideo z 2020 roku – "Ghost of Tsushima". Z najnowszych doniesień wynika, że produkcja będzie mocno inspirowana twórczością Akiry Kurosawy oraz zostanie nakręcona w języku japońskim.

Reżyserem filmu będzie Chad Stahelski, który jest doskonale znany z pracy przy franczyzie "John Wick". Twórca w rozmowie z Colliderem wyjawił, że studio wspiera jego wizję artystyczną i jest jak najbardziej przychylne pomysłowi z nakręceniem filmu w języku samurajów. Chad Stahelski powiedział także dlaczego tak bardzo chce zrealizować ten projekt:

Szczerze mówiąc, to prawdopodobnie rzeczy, które przestraszyłyby większość ludzi. To produkcja z gatunku fantasy. Tworzona z szacunkiem dla Akiry Kurosawy, który prawdopodobnie znajduje się w pierwszej piątce największych inspiracji w moim życiu, jeśli chodzi o kino. To szansa, aby wykorzystać technologię i ludzi przy tej ponadczasowej historii. To mitologiczna opowieść o walce dobra ze złem, odnajdywaniem człowieka, obserwowaniem, jak zmienia świat lub świat go zmienia. Jest tu wszystko co znajdziecie w twórczości Josepha Campbella.

Kompletna japońska obsada, film po japońsku. Sony jest bardzo zaangażowane we wspieranie nas w tym zakresie. Jeżdżę do Japonii od 16 roku życia. Kocham ten kraj, kocham tych ludzi, kocham ten język. Próbuję reżyserować nie tylko w moim języku, ale także w czyimś innym i kulturowo zmienić swoje nastawienie, aby oddzielić to w fajny sposób, który wciąż przyciąga zachodnią publiczność.

"Ghost of Tsushima" uchodzi za jeden z najwybitniejszych tytułów swojej generacji oraz jeden z najlepiej sprzedających się tytułów w historii. W ciągu dwóch lat sprzedano ponad 10 mln egzemplarzy. Akcja rozgrywa się na wyspie Tsushima u wybrzeży Japonii w XIII wieku. Historia zaczyna się w momencie, gdy przerażające imperium mongolskie najeżdża wyspę, siejąc spustoszenie. Jako jeden z ostatnich ocalałych samurajów, Jin Sakai powstaje z popiołów, aby walczyć o swój lud i swoją ojczyznę.

Czy Wy też czekacie na tę adaptację?

Źrodło: Collider

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…